• Wiktoria Ciochanowska 2-gą wicemiss Polski i Miss Polski widzów Polsatu

     • Gratulujemy Wiktorii Ciochanowskiej, absolwentce naszego gimnazjum i liceum, zdobycia tytułu 2-giej Wicemiss Polski oraz tytułu Miss Polski widzów Polsatu!

      Pięć lat temu Wiktoria zdobyła tytuł Miss Podlasia Nastolatek oraz tytuł 2-giej wicemiss Polski Nastolatek.  Aktualnie Wiktoria studiuje na kierunku lekarskim na Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

      /zdjęcia pochodzą z https://www.facebook.com/MissPolskiNowaScena/

       

       

       

     • Przygotowania do Olimpiady ze wsparciem absolwentki ILO

     • Ferie feriami, a olimpiada nie poczeka. Tradycyjnie możemy liczyć na absolwentów. Dziękujemy pani prof. Renacie Mieńkowskiej - Norkiene za życzliwość i czas spędzony z naszymi olimpijczykami z Wiedzy o społeczeństwie.

     • Awans do etapu Okręgowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

     • Z ogromną przyjemnością informujemy, że do etapu Okręgowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zakwalifikowali się następujący uczniowie:

      Julia Frąckiewicz (2cg)

      Magdalena Wawrzeńczuk (2cp)

      Aleksandra Waniewska (2fp)

      Dominik Jastrzębski (3e)

      Kacper Łempicki (2eg)

      Albert Dybowski (2eg)

      Wiktor Pieńkowski (2eg)

      Szymon Kiełczewski (2cg)

      Maksymilian Kucharski (2ep)

       

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Koncert Wigilijny 1 LO w Łomży - 2020

     • Oto Koncert Wigilijny przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Dziękujemy za piękny materiał, który wprowadził nas w wigilijny nastrój.


      Prowadzący:

      Anna Chojnowska

      Wiktoria Sasinowska

      Kacper Łempicki

      Część artystyczna:

      Laura Narolewska

      Martyna Zysk

      Paula Rafałowska

      Franek Przybylski

      Nad całością pieczę objęła: pani prof. Katarzyna Lipska

      Przygotowanie techniczne i montaż: Mateusz Niksa

     • Awans do eliminacji okręgowych LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

     • Z przyjemnością informujemy, że do eliminacji okręgowych LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego zakwalifikowali się :Paula Rafałowska - ucz. kl. III C,Jakub Rogiński - ucz. kl. II CG,Natalia Bieniek - ucz. kl. II CPi Edgar Bagiński - ucz. kl. II CP.Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Awans do etapu okręgowego XLVII Olimpiady Historycznej

     • Z ogromną satysfakcją przekazujemy informację, że uczniowie

      Klaudia Nasiadko (kl. 2cp), Maciej Bączyk (kl. 2cg), Maciej Mazur (kl. 3c), Michał Milewski (kl. 3c) oraz Maksymilian Ramatowski (kl. 2eg) zakwalifikowali się do etapu okręgowego XLVII Olimpiady Historycznej. Następny etap - 9 stycznia.

      Gratulujemy i trzymamy kciuki.

     • Awans do etapu wojewódzkiego Olimpiady ZUS " Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych"

     • W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły, po raz pierwszy, brali udział w Olimpiadzie ZUS " Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Trzech uczniów zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. Są to:1. Maksymilian Rajkowski kl.2CG2. Jakub Trawiński kl.2DP3. Kacper Mocarski kl.2DPSerdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach

     • Uczniowie zakwalifikowani do etapu okręgowego XLVII Olimpiady Geograficznej

     • Z przyjemnością informujemy, że ośmioro uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu okręgowego XLVII Olimpiady Geograficznej. Są to:

      Paulina Kropiewnicka klasa (klasa 2EP)

      Maksymilian Kucharski  (klasa 2EP)

      Dominika Przesław klasa (klasa 2FP)

      Jan Saniewski (klasa 2FP)

      Wiktoria Sasinowska (klasa 2EG)

      Albert Dybowski (klasa 2EG)

      Kacper Łempicki  (klasa 2EG)

      Phillip Cimoch (klasa 3e)

      Gratulujemy  i życzymy  powodzenia  na etapie okręgowym.

     • Nowa strona internetowa ILO

     • Oddajemy do dyspozycji nową stronę internetową I Liceum Ogólnokształcącego. Mamy nadzieje, że bez problemu  znajdziecie tu wszystkie interesujące Was informacje. 

      Strona jest jeszcze w budowie, ale stopniowo bedziemy  przenosić wpisy ze starej strony.

     • Nauka zdalna w I LO trwa...

     • Mądrzejsi o doświadczenie roku ubiegłego, umiejący swobodniej korzystać z Teams’a oraz wyposażeni w szkolne procedury dotyczące nauczania zdalnego, 26 października 2020 o godzinie 8.00 rozpoczęliśmy nauczanie zdalne. Wtedy jeszcze mieliśmy nadzieję, że tak jak zapowiedziano będzie to tylko na dwa tygodnie. Ale rzeczywistość nie po raz pierwszy nas zaskoczyła i nauka zdalna trwa dalej.  Jak to wygląda w praktyce? Czasem pracujemy w piżamkach, czasem nie do końca obudzeni, ale zawsze obecni i gotowi do nauki. Czasem towarzyszy nam w lekcjach online młodsze rodzeństwo, a czasem nasi domowi pupile. Ci ostatni szczególnie polubili lekcje online.

     • "My z Kościuszki" z panią profesor Renatą Mieńkowską - Norkiene

     • Dziś w ramach cyklu, "My z Kościuszki" odbyło się spotkanie z Profesor Renatą Mieńkowską - Norkiene. P. Renata "nadawała" do nas z Luksemburga, gdzie obecnie mieszka i pracuje.W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 2eg, 2cp, 2cg, 3eg i 2ep. W imieniu uczestników spotkania serdecznie dziękujemy Pani Profesor, że w swoim napiętym grafiku znalazła czas dla uczniów swojej byłej szkoły

     • KOLOROWA CHEMIA W KUCHNI, CZYLI WSKAŹNIKI NATURALNE.

     • CZERWONA KAPUSTA, BURACZKI, HERBATA Z CYTRYNĄ….CZY TYLKO DO JEDZENIA / PICIA ?

      Uczniowie klas 2 po szkole podstawowej w ramach zdalnej nauki wzięli udział w mini projekcie edukacyjnym z chemii w wykorzystaniem innowacyjnej metody IBSE-nauczanie przez dociekanie, planowanie i przeprowadzanie eksperymentów w małej skali. Praca praktyczna w ich własnej kuchni, użycie dostępnych produktów spożywczych, okazała się świetną formą nauki i doskonałą zabawą. Zadaniem uczniów było sprawdzenie, czy za pomocą naturalnych wskaźników kwasowo-zasadowe tj. kapusta, buraki i herbata, możemy określić odczyn popularnych substancji użytku codziennego (mleka, cukru czy proszku do prania). Nasza młodzież spisała się niezawodnie. Z ogromnym zaangażowaniem wykonali zadanie. Poprawnie określili wnioski. Udowodnili, że kuchnia to doskonałe laboratorium chemiczne i nawet w pandemii można eksperymentować. Gratuluję uzyskanych wyników i dziękuję za Waszą pracę. Zapraszam do obejrzenia filmu, który wykonali uczniowie klasy 2F_POD.

      K. Rogińska

     • Młodzieżowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych „Dystans”

     •  

      Serdecznie zapraszamy Państwa Zaprodszenie . Organizatorami Festiwalu są Anna Adamiak, Michał Korwek, Jakub Kozikowski oraz Joanna Chludzińska. Współorganizatorem Festiwalu jest Miejski Dom Kultury i Środowisk Twórczych w Łomży. Festiwal jest realizowany w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół średnich z całej Polski, którzy próbują swoich sił w tworzeniu etiud filmowych. Festiwal daje Wam możliwość wyrażenia swojego zdania na temat dystansowania społecznego za pomocą stworzonego przez siebie max. 15 min filmu. Czy dystansujemy się od społeczeństwa tylko w trakcie pandemii? Może ktoś jest odcięty od społeczeństwa z powodu ciężkiej choroby? Może to społeczeństwo izoluje niektóre jednostki? A może sami wolimy trzymać się z daleka?

      Czekamy na Wasze dzieła do 15.11.2020 r.

      Do 15.11.2020 r. należy przesłać swój film razem z kartą zgłoszenia i ewentualną zgodą rodzica na adres mailowy Festiwalu. Do Finału Festiwalu dostanie się 8 najlepszych filmów wybranych przez Komisję Kwalifikacyjną, która ogłosi wyniki do 20.11.2020 r. za pomocą Facebooka Festiwalu oraz drogą mailową. Gala Finałowa Festiwalu odbędzie się w Łomży 29.11.2020 r. W jej trakcie odbędą się warsztaty filmowe i dziennikarskie, pokaz filmów, które dostały się do Finału Festiwalu oraz spotkanie z reżyserem Adamem Guzińskim i projekcja jego filmu „Wspomnienie lata”. Jury Festiwalu wybierze i nagrodzi 3 najlepsze filmy z finałowej ósemki.

      Dla zwycięzców zostały przewidziane trzy nagrody pieniężne:

      I miejsce 1200 zł,

      II miejsce 1000 zł,

      III miejsce 800 zł.

      W Jury Festiwalu zasiądą krytyk filmowy Błażej Hrapkowicz oraz reżyserzy Anna Pawluczuk i Adam Guziński.

      Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej Festiwalu www.dystans.mdk.lomza.pl i Facebooku „Młodzieżowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych Dystans”. W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego ( +48 501596514 ) oraz mailowego dystans.mdk@gmail.com .

     • Projekt "wyOBCOwani"

     • Agnieszka Prusaczyk z klasy 3e połączyła siły z Natalią Walko (z VI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku) i Julią Somers, Julią Paul, Jackiem Grzybowskim (cała trójka z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej i stworzyli Projekt "wyOBCOwani", który ma na celu pokazanie ludziom, że nie muszą czuć się osamotnieni w tym, co przeżywają. Projekt realizują w ramach olimpiady @zwolnieni_z_teorii.

      Zachęcamy was do polubienia strony ich projektu na Facebooku

      https://www.facebook.com/Wyobcowani-107410524547195/

      i Instagramie https://www.instagram.com/wyobcowani/

     • Sukces Damiana Śliwińskiego

     • w październiku 2020 Damian Śliwiński, uczeń klasy 2FG, brał udział w XX Festiwalu Muszelki Wigier w Suwałkach, w którym udało mu się zdobyć Brązową Muszelkę, która jest odpowiednikiem III miejsca. Gratulujemy!

     • Zmiany, zmiany...

     • Takie zmiany zastaliśmy po powrocie do szkoły po weekendzie. Sklepik i łącznik prowadzący do sal gimnastycznych po metamorfozie.

     • Stypendyści z ILO

     • Otrzymałyśmy właśnie informację, że dwóch naszych tegorocznych absolwentów otrzymało stypendium ministra właściwego ds. oświaty i wychowania za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2019/2020. Są to:

      Tomasz Modzelewski i Maciej Kuliś.

      Obaj panowie otrzymali już Stypendium Marszałka woj. podlaskiego, o czym informowaliśmy wcześniej.

      GRATULUJEMY!

     • Przed pierwszym zdalnym dzwonkiem …

     • Już tu byliśmy, prawda? Bierzemy udział w globalnym, wymuszonym okolicznościami, eksperymencie edukacyjnym.

      Mądrzejsi o doświadczenie roku ubiegłego, umiejący swobodniej korzystać z teams’a oraz wyposażeni w szkolne procedury dotyczące nauczania zdalnego , o godzinie 8 rozpoczniemy nauczanie zdalne dla wszystkich klas. Miejmy nadzieję, że tak jak zapowiedziano będzie to tylko na dwa tygodnie. Ale, jakkolwiek długo przyjdzie nam pracować w trybie zdalnym, dobrze wykorzystajmy ten czas i wspierajmy się nawzajem. Powodzenia!

     • Awans do etapu okręgowego Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

     • Miło nam jest poinformować, że do etapu okręgowego Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” zakwalifikowali się uczniowie: Maciej Bączyk (ICG), Hubert Norowski (IIIc), Łucja Twarowska (1EG), Szymon Kiełczewski (ICG) oraz Maksymilian Kucharski (IEP).
      Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie