• Zbiórka na rzecz pomocy dla Ukrainy

     • Samorząd Uczniowski naszej szkoły w porozumieniu z koordynatorem z Urzędem Miasta podejmuje od poniedziałku zbiórkę na rzecz pomocy dla Ukrainy.

      Lista potrzebnych rzeczy:

      1. Leki przeciwbólowe i przeciwzapalne

      2. Środki dezynfekujące

      3. Zestawy do dezynfekcji

      4. Zestawy opatrunkowe

      5. Koce/ w tym przede wszystkim koce termiczne

      6. Apteczki medyczne / pierwszej pomocy

      7. Karimaty

      8. Śpiwory

      9. Septyczne narzędzia chirurgiczne

       

      Zbieramy od poniedziałku od godz. 7.50  we wskazanym przez organizatorów miejscu. Pierwsze przynoszone rzeczy proszę tymczasowo zostawiać przy dawnej dyżurce.

      Zebrane środki, ponieważ to wszystko jest potrzebne TU i TERAZ, codziennie będą przekazywane koordynatorowi z Urzędu Miasta.

      Koordynują klasy 1c i 2c.

       

      Za każdą pomoc dziękujemy!

     • Sukces naszych uczennic w 52. Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego

     • Z radością informujemy, że w eliminacjach okręgowych 52. Olimpiady Literatury i Języka Polskiego do etapu ustnego zakwalifikowały się dwie nasze uczennice :

      Natalia Bieniek z klasy III CP oraz Julia Karwowska z klasy I C .

      Gratulujemy obu uczennicom oraz ich nauczycielom: pani prof. Jolancie Szabuńko oraz panu prof. Arturowi Lewczukowi  i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach!

     • Awans do etapu centralnego 51. Olimpiady Biologicznej. 

     • Z dumą informujemy, że Michał Marcińczyk z klasy 3DG zakwalifikował się do etapu centralnego 51. Olimpiady Biologicznej. 

      Opiekunem naukowym Michała jest pani prof. Ewa Urbańska.

      Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

     • Stypendia artystyczne Marszałka Województwa Podlaskiego na rok 2022

     • 150 osób otrzymało stypendia dla uczniów uzdolnionych artystycznie. Decyzję w tej sprawie Zarząd Województwa Podlaskiego podjął w piątek, 21 stycznia. Każdy z nich co miesiąc, przez rok będzie otrzymywał po 250 zł. Pieniądze mają pomóc w rozwijaniu talentów i pasji młodych artystów.

      Wśród Stypendystów są uczniowie naszej szkoły:

      Weronika Łada

      Wiktoria Rutkowska

      Aleksandra Wawrzyniak

      Inga Wawrzynkowska

      Izabela Czerwińska

      Anna Krynica

      Julia Krynica

      Kacper Łempicki

      Eryk Wojtkowski

      Wiktor Jezusek

      Kacper Żmuda

       

      Gratulujemy uczniom i ich rodzicom tego wyróżnienia.

       

     • Awans do II etapu Olimpiady Biologicznej

     • Z radością informujemy, że Oliwier Chojnowski (3BP) i Michał Marcińczyk (3DG) zakwalifikowali się do etapu II 51. Olimpiady Biologicznej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • I LO ponownie Złotą Szkołą w Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2022

     • I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki uzyskało ponownie uzyskało tytuł Złotej Szkoły w Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2022, przeprowadzanym przez miesięcznik „Perspektywy”. Przy ocenie liceów pod uwagę brano trzy kryteria: sukcesy szkoły w olimpiadach (25%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%) , oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%).

      Nasza szkoła zajęła  163. miejsce  w rankingu ogólnopolskim, natomiast w województwie podlaskim zajęła po raz kolejny 3. miejsce.

      Z kolei w rankingu Olimpijskim znaleźliśmy się na miejscu 132. w Polsce i 5. miejsce w województwie podlaskim. 

       

      Gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili sie do sukcesu szkoły. 

       

     • Wigilia w szkole

     • 17 grudnia szkolne korytarze wypelnili odświętnie ubrani uczniowie, zapachy dań wigilijnych i  dźwięk kolęd, bo tego właśnie dnia odbyły się w naszej szkole klasowe spotkania wigilijne. Spotkaniom towarzyszyła radość i  wdzięczność, że w tym roku możemy znowu spotkac się w szkole i wspólnie przeżywać ten świąteczny czas. A w nastrój swiąteczny wprowadził nas Koncert Wigilijny, który przygotował Samorząd Uczniowski pod czujnym okiem pani prof. Katarzyny Lipskiej.

      Dziękujemy uczniom, którzy wypełnili aulę swoim śpiewem i muzyką oraz zadbali o to, by wszystkie klasy mogły obejrzeć transmisję na teamsie. 

      A byli to: Natalka Bieniek, Wiktoria Czochańska, Weronika Kowalewska, Wiktoria Rutkowska, Weronika Łada, Magda Głębocka, Igor Paduch, Szymon Borawski, Mateusz Niksa.

      Sprzęt i transmisja: Jakub Mieczkowski, Jakub Chojnowski.

      Za fotorelację dziękujemy Izie Rybickiej. 

       

     • Awans do etapu okręgowego XLVIII Olimpiady Historycznej

     • Z przyjemnościa informujemy, że do etapu okręgowego XLVIII Olimpiady Historycznej zakwaligikowali się:

       

      Klaudia Nasiadko (3cp),

      Alicja Skowrońska (3ep),

      Maksymilian Kucharski (3ep),

      Maciej Bączyk (3cg),

      Maksymilian Ramatowski (3eg).

       

      Gratulujemy i życzymy sukcesów podczas kolejnego etapu.

     • Awans do etapu wojewódzkiego Olimpiady ZUS

     • Z przyjemnością  poinformujemy , że do etapu wojewódzkiego Olimpiady ZUS zakwalifikowali się uczniowie: Andrychowska Amelia kl.3BP, Rajkowski Maksymilian kl.3CG i Trawiński Jakub kl.3DP. Gratulacje!

     • Sukces Kacpra Rakowskiego

     • Z ogromną radością informujemy, że uczeń klasy 2A, Kacper Rakowski awansował do kolejnej części etapu okręgowego 68. Olimpiady Chemicznej.Serdecznie gratulujemy Kacprowi i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach.

     • Maraton Pisania Listów Amnesty International

     • Po lekcjach wychowaczych dotyczących praw człowieka oraz działalności Amnesty International, dzisiaj nasi uczniowie wzięli aktywny udział w Maratonie Pisania Listów Amnesty International. Całość zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z panią prof. Katarzyna Lipską.

     • 40. rocznica stanu wojennego

     • 13 grudnia przypada 40. rocznica stanu wojennego. Aby przybliżyć wydarzenia z 1981 roku naszym uczniom, uczniowie klasy 3EP wraz z wychowawczynią panią prof. Katarzyna Lipską przygotowali prezentację, której wysłuchali prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły. Prezentacji towarzyszyły zdjęcia i utwory muzyczne z tamtego czasu.

     • Awans do etapu okręgowego XLVIII Olimpiady Geograficznej

     • Z przyjemnością informujemy, że do etapu okręgowego XLVIII Olimpiady Geograficznej zakwalifikowali się uczniowie : Łempicki Kacper (kl.3eg) , Sasinowska Wiktoria (kl. 3eg), Kropiewnicka Paulina ( kl. 3ep), Kucharski Maksymilian (kl. 3ep), Szyszko Michał ( kl. 3ep) , Saniewski Jan (kl. 3fp) , Przesław Dominika (kl. 3fp), Dzięgielewska Maja (kl. 2e), Kozłowski Jan (kl. 2e), Szymańska Katarzyna (kl. 2e) , Wądołkowski Kacper (kl. 2d). Gratulacje.

     • Mikołajki w ILO

     • Ten tydzień był bardzo pracowity dla Mikołaja. Odwiedził większość klas w tyk klasę 1e, która podzieliła się z nami zdjęciami.

     • Stwórz hasło programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego na lata 2021-2027  

     • Zapraszamy do udziału w konkursie na hasło programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego na lata 2021-2027.

       

      W konkursie mogą wziąć udział osoby fizyczne: osoby pełnoletnie oraz niepełnoletnie, za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego, które mieszkają w województwie podlaskim. 

       

      Konkurs polega na tym, by przesłać swoje autorskie hasło dotyczące programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego na lata 2021-2027. Praca konkursowa powinna mieć formę hasła, motta, myśli przewodniej czyli zwięzłego jednego zdania lub dwóch, maksymalnie do 200 znaków ze spacjami. Powinno ono nawiązywać do Programu, jego celów oraz wpływu na rozwój województwa podlaskiego.

       

      Prace konkursowe można przesyłać od 25.11.2021 do 29.12.2021 r.  

       

      Organizator, czyli Województwo Podlaskie, wyłoni jednego zwycięzcę konkursu, który otrzyma nagrodę finansową o wartości 1,5 tys. zł. W zależności od atrakcyjności przesłanych prac przewidziane są także dwa wyróżnienia – ich autorzy otrzymają po 750 zł.

      Laureaci mogą zostać zaproszeni do udziału oraz wypowiedzi podczas spotkania inaugurującego program, które planowane jest w 2022 r.

       

      Więcej szczegółów, regulamin i formularze znajdują się na stronie internetowej konkursu.

       

      Fundusze Europejskie dla Podlaskiego na lata 2021-2027 – to nowa nazwa dotychczasowego Regionalnego Programu Operacyjnego. Program będzie realizowany w perspektywie finansowej 2021-2027. Więcej informacji o projekcie programu można znaleźć na stronie https://rpo.wrotapodlasia.pl/konsultacje/.

       

      Kontakt do Organizatora konkursu: tel. 85 66 54 944, 85 66 54 480, e-mail: rpowp@wrotapodlasia.pl.

       

      Zapraszamy do udziału w konkursie!