• Mamy I miejsce Mistrzostwach Grupy Zachodniej w Szachach Drużynowych.

• 25 listopada w ZSMiOnr5 w Łomży odbyły się Mistrzostwa Grupy Zachodniej w Szachach Drużynowych. W rozgrywkach wzięło udział 9 drużyn: I LO Łomża, ZSEiO nr 6  Łomża, LO Wysokie Mazowieckie, ZS Niećkowo, II LO Łomża, I LO Grajewo, ZSZ Wysokie Mazowieckie, ZSMiO nr 5 Łomża, ZSWiO nr7 Łomża. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Dominika Ciszewska, Jakub Firmuga, Stanisław Wiszniewski i Michał Karwowski zdobyła I miejsce i tym samym wywalczyła awans do finału wojewódzkiego.

Gratulujemy!!!

• Debata Oksfordzka na temat „Lepszy własny biznes niż praca na etacie”

• 16 listopada w Auli naszej szkoły odbyła się debata  Debata Oksfordzka na temat „Lepszy własny biznes niż praca na etacie”, która była wprowadzeniem  do II edycji konkursu „Mój pomysł na biznes – Zabiznesuj w Łomży”.

W debacie wzięli udział uczniowie: I LO, II LO i III LO w Łomży, a w jury zasiedli: pan prezydent Andrzej Garlicki, pan Rafał Pietruszyński, prezes Greenvit Sp. z o.o., oraz  dyrektor naszej szkoły - pan Jerzy Łuba. W debacie wyróżniono dwóch najlepszych mówców , a byli nimi Sebastian Kozikowski (3e)  i Szymon Głodkowski (3e)

• WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W KOSZYKÓWCE 3X3 DZIEWCZĄT!

• 22 listopada 2023 w Łapach odbyły się finały w koszykówce 3x3 dziewcząt. Koszykarki reprezentujące I LO po bardzo dobrej grze zajęły II miejsce! "Bernata"na zawodach reprezentowały: Zosia Cichocka Maja Zysk Ania Polkowska Maja Sierzputowska I miejsceVI LO Białystok, II miejsce I LO Łomża , III miejsce IV LO Białystok W finale wojewódzkim zagrało siedem zespołów: I LO Łomża II LO Białystok IV LO Białystok VI LO Białystok I LO Bielsk Podlaski I LO Łapy ZSM Łapy Nasze dziewczyny zagrały 5 meczów z czego 4 wygrały, a jeden przegrały. Gratulacje dla naszej druzyny i trenera Jacka Narewskiego.

• Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów w Hali Kultury

• Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Pisania Listów, w ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Łomży, Koło Miłośników Książki przygotowało Koncert p.t.: "Najpiękniejsze Miłości..." i zaprezentowało go ma podsumowania Konkursu Litterackiego "List serdeczny".

Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie.

Opiekun:Dorota Przestrzelska

• Nasze uczennice nagrodzone na XXXI Wojewódzkim Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej w Suwałkach

• Uczennice z Koła Miłośników Książki nagrodzone na XXXI Wojewódzkim Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej w Suwałkach. II, III i IV miejsca w kategorii Recytacja, Piosenka i Twórczość Własna, wśród 120 uczestników wywalczyły: Maria Polak, Paulina Rostkowska, Maja Wronowska, Hanna Horoszewska, Wiktoria Rutkowska, Katarzyna Głębocka i Vanessa Grabowska. Gratulacje

• Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

• W przeddzień Święta Niepodległości dzisiaj w Auli naszej szkoły odbył się uroczysty apel poświęcony dzisiejszemu świętu, w którym uczestniczyły wszystkie klasy. Był to też dzień, w którym w Sali 31 została odsłonięta tablica upamiętniająca profesorów, absolwentów i uczniów szkoły, którzy polegli podczas Powstania Styczniowego. Zaproszenie na uroczystość przyjęli: pan Andrzej Stypułkowski - zastępca prezydenta Łomży, pan Józef Babiel – prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, pan Wawrzyniec Kłosiński – wice prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej , a także pan prof. Adam Dobroński - historyk, popularyzator dziejów regionu, nauczyciel akademicki, który wygłosił wykład zatytułowany "Drogi do Niepodległości".

Za zdjęcia dziękujemy: pani dyrektor Katarzynie Lipskiej oraz uczniom: Otylii Boroń (kl. 3c) i Michałowi Zaborszczykowi (kl. 4a)

• Awans etapu okręgowego Olimpiady Statystycznej

• Gratulujemy trójce naszych uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu okręgowego (wojewódzkiego) Olimpiady Statystycznej, a są to:

Kinga Wysocka 4E,

Iga Kozikowska 4E,

Stanisław Wiszniewski 2D.

Zyczymy sukcesu na kolejnym etapie.

• Klasa 2d z wizytą na Politechnice Warszawskiej

• Uczniowie klasy 2d tym razem odwiedzili  Politechnikę Warszawską, gdzie m. in. spotkali się z przedstawicielami Samorządu Studentów. Mamy dziaję, że część z nich dołaczy za 2 lata do grona studentów tej uczelni.

• Sukces naszych uczniów w Drużynowych Mistrzostwach Miasta w Szachach.

• 27 października w Zespole Szkól Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Miasta w Szachach.

W rywalizacji sportowej uczestniczyły reprezentacje I LO, ZSWiO nr 7, ZSEiO nr 6 i ZSMiO nr 5.

Drużyna naszej szkoły w składzie: Wiktoria Mandziuk, Michał Karwowski, Jakub Firmuga i Stanisław Wiszniewski zajęła I miejsce.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych rozgrywkach!

• Kiermasz charytatywny

• W dniach 23-24.10.2023 w naszej szkole odbył się kiermasz ciast. Społeczność

szkolna miała okazje kupić i spróbować pysznych wypieków przygotowanych przez uczniów klas I B i II F oraz nauczycieli. Łącznie zebrano 2700 zł. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczono na wsparcie 4-letniego chłopca Wiktora Ratajczak.

Link do zapoznania się z historią Wiktorka i jego nierówną walką o zdrowie: https://www.siepomaga.pl/wiktorek-ratajczak

Wszystkim zaangażowanym w akcję charytatywną - Dziękujemy! „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co

ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” św. JP II

Anna Przesław – psycholog szkolny Anna Leszczewska – pedagog szkolny

• Warsztaty na Politechnice Białostockiej

• 23 i 25 października klasy 1d i 2d  uczestniczyły w warsztatach na Politechnice Białostockiej podczas Podlaskich Dni Matematyki.

Jako że, klasa 2d jest klasą dwujęzyczną to jej uczniowie uczestniczyli w zajęciach w języku angielskim prowadzonych przez Nuno Bastos z Portugalii.