• KOLOROWA CHEMIA W KUCHNI, CZYLI WSKAŹNIKI NATURALNE.

     • CZERWONA KAPUSTA, BURACZKI, HERBATA Z CYTRYNĄ….CZY TYLKO DO JEDZENIA / PICIA ?

      Uczniowie klas 2 po szkole podstawowej w ramach zdalnej nauki wzięli udział w mini projekcie edukacyjnym z chemii w wykorzystaniem innowacyjnej metody IBSE-nauczanie przez dociekanie, planowanie i przeprowadzanie eksperymentów w małej skali. Praca praktyczna w ich własnej kuchni, użycie dostępnych produktów spożywczych, okazała się świetną formą nauki i doskonałą zabawą. Zadaniem uczniów było sprawdzenie, czy za pomocą naturalnych wskaźników kwasowo-zasadowe tj. kapusta, buraki i herbata, możemy określić odczyn popularnych substancji użytku codziennego (mleka, cukru czy proszku do prania). Nasza młodzież spisała się niezawodnie. Z ogromnym zaangażowaniem wykonali zadanie. Poprawnie określili wnioski. Udowodnili, że kuchnia to doskonałe laboratorium chemiczne i nawet w pandemii można eksperymentować. Gratuluję uzyskanych wyników i dziękuję za Waszą pracę. Zapraszam do obejrzenia filmu, który wykonali uczniowie klasy 2F_POD.

      K. Rogińska

     • Młodzieżowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych „Dystans”

     •  

      Serdecznie zapraszamy Państwa Zaprodszenie . Organizatorami Festiwalu są Anna Adamiak, Michał Korwek, Jakub Kozikowski oraz Joanna Chludzińska. Współorganizatorem Festiwalu jest Miejski Dom Kultury i Środowisk Twórczych w Łomży. Festiwal jest realizowany w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół średnich z całej Polski, którzy próbują swoich sił w tworzeniu etiud filmowych. Festiwal daje Wam możliwość wyrażenia swojego zdania na temat dystansowania społecznego za pomocą stworzonego przez siebie max. 15 min filmu. Czy dystansujemy się od społeczeństwa tylko w trakcie pandemii? Może ktoś jest odcięty od społeczeństwa z powodu ciężkiej choroby? Może to społeczeństwo izoluje niektóre jednostki? A może sami wolimy trzymać się z daleka?

      Czekamy na Wasze dzieła do 15.11.2020 r.

      Do 15.11.2020 r. należy przesłać swój film razem z kartą zgłoszenia i ewentualną zgodą rodzica na adres mailowy Festiwalu. Do Finału Festiwalu dostanie się 8 najlepszych filmów wybranych przez Komisję Kwalifikacyjną, która ogłosi wyniki do 20.11.2020 r. za pomocą Facebooka Festiwalu oraz drogą mailową. Gala Finałowa Festiwalu odbędzie się w Łomży 29.11.2020 r. W jej trakcie odbędą się warsztaty filmowe i dziennikarskie, pokaz filmów, które dostały się do Finału Festiwalu oraz spotkanie z reżyserem Adamem Guzińskim i projekcja jego filmu „Wspomnienie lata”. Jury Festiwalu wybierze i nagrodzi 3 najlepsze filmy z finałowej ósemki.

      Dla zwycięzców zostały przewidziane trzy nagrody pieniężne:

      I miejsce 1200 zł,

      II miejsce 1000 zł,

      III miejsce 800 zł.

      W Jury Festiwalu zasiądą krytyk filmowy Błażej Hrapkowicz oraz reżyserzy Anna Pawluczuk i Adam Guziński.

      Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej Festiwalu www.dystans.mdk.lomza.pl i Facebooku „Młodzieżowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych Dystans”. W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego ( +48 501596514 ) oraz mailowego dystans.mdk@gmail.com .

     • Projekt "wyOBCOwani"

     • Agnieszka Prusaczyk z klasy 3e połączyła siły z Natalią Walko (z VI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku) i Julią Somers, Julią Paul, Jackiem Grzybowskim (cała trójka z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej i stworzyli Projekt "wyOBCOwani", który ma na celu pokazanie ludziom, że nie muszą czuć się osamotnieni w tym, co przeżywają. Projekt realizują w ramach olimpiady @zwolnieni_z_teorii.

      Zachęcamy was do polubienia strony ich projektu na Facebooku

      https://www.facebook.com/Wyobcowani-107410524547195/

      i Instagramie https://www.instagram.com/wyobcowani/

     • Sukces Damiana Śliwińskiego

     • w październiku 2020 Damian Śliwiński, uczeń klasy 2FG, brał udział w XX Festiwalu Muszelki Wigier w Suwałkach, w którym udało mu się zdobyć Brązową Muszelkę, która jest odpowiednikiem III miejsca. Gratulujemy!

     • Zmiany, zmiany...

     • Takie zmiany zastaliśmy po powrocie do szkoły po weekendzie. Sklepik i łącznik prowadzący do sal gimnastycznych po metamorfozie.

     • Stypendyści z ILO

     • Otrzymałyśmy właśnie informację, że dwóch naszych tegorocznych absolwentów otrzymało stypendium ministra właściwego ds. oświaty i wychowania za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2019/2020. Są to:

      Tomasz Modzelewski i Maciej Kuliś.

      Obaj panowie otrzymali już Stypendium Marszałka woj. podlaskiego, o czym informowaliśmy wcześniej.

      GRATULUJEMY!

     • Przed pierwszym zdalnym dzwonkiem …

     • Już tu byliśmy, prawda? Bierzemy udział w globalnym, wymuszonym okolicznościami, eksperymencie edukacyjnym.

      Mądrzejsi o doświadczenie roku ubiegłego, umiejący swobodniej korzystać z teams’a oraz wyposażeni w szkolne procedury dotyczące nauczania zdalnego , o godzinie 8 rozpoczniemy nauczanie zdalne dla wszystkich klas. Miejmy nadzieję, że tak jak zapowiedziano będzie to tylko na dwa tygodnie. Ale, jakkolwiek długo przyjdzie nam pracować w trybie zdalnym, dobrze wykorzystajmy ten czas i wspierajmy się nawzajem. Powodzenia!

     • Awans do etapu okręgowego Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

     • Miło nam jest poinformować, że do etapu okręgowego Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” zakwalifikowali się uczniowie: Maciej Bączyk (ICG), Hubert Norowski (IIIc), Łucja Twarowska (1EG), Szymon Kiełczewski (ICG) oraz Maksymilian Kucharski (IEP).
      Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie