• Sukces gimnastyczek z naszej szkoły

     • Dwie uczennice klas pierwszych Lila Mielnicka (l D) i Lena Lutrzykowska (I G) w ubiegłą niedzielę startowały w Krajowym Turnieju Gimnastycznym w Ostrołęce.

      Lila Mielnicka (r.2009) w swojej kategorii wiekowej zajęła I miejsce natomiast Lena Lutrzykowska (r.2008) zajęła III miejsce. Dziewczęta na co dzień trenują w klubie sportowym Będę Hero. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Medal „Dzielnych tworzą dzielni i zacni” dla pani prof. Jolanty Radgowskiej

     • Podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej medal „Dzielnych tworzą dzielni i zacni” z rąk dyrekcji ILO otrzymała pani profesor Jolanta Radgowska.

       

      Oto laudacja, którą wygłosiła pani dyrektor Katarzyna Lipska

       

      Kończący swą kadencję wieloletni Dyrektor Szkoły Pan Zygmunt Zdanowicz w roku 2004 ustanowił wyjątkowe wyróżnienie – medal, na którym wyryte zostały słowa  Horacego: „Dzielnych tworzą dzielni i zacni”.

      Powołana 5- osobowa Kapituła za aprobatą  Rady Pedagogicznej honoruje tym wyróżnieniem tych, którzy w sposób szczególny budują prestiż i wizerunek Szkoły w środowisku.

       

      Wśród grona wyróżnionych mamy wielu wybitnych pedagogów, absolwentów , rodziców czy przyjaciół Szkoły. Dziś chcemy poprosić o przyjęcie tego wyróżnienia wyjątkowego nauczyciela. Kogoś, kto nie będąc absolwentem tej Szkoły stał się jej integralną, nieodłączną częścią.

       

      Wzór pracowitości i odpowiedzialności.

      Ale chciałabym zacząć  nietypowo.  Od statystyki, tak bliskiej naszej koleżance. Nauczycielka geografii, pani profesor Jolanta  Radgowska od początku pracy w naszej szkole podjęła trudną pracę z olimpijczykami. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Ze statystyk wynika, że do ubiegłego roku szkolnego Pani profesor przygotowała do udziału w etapie centralnym Olimpiady Geograficznej 48 olimpijczyków, z czego 14 zostało laureatami.  Warto dodać, że nasza Szkoła w zestawieniu 49. edycji Olimpiady znalazła się w gronie szkół, z których uczniowie zdobyli  najwięcej tytułów laureata i finalisty – zajęliśmy w tym rankingu 6 miejsce. Natomiast p. Profesor w rankingach nauczycieli, którzy przygotowali największą liczbę olimpijczyków w Polsce znalazła się na 8 miejscu.  Gratulacje!

      Odniosłam się statystycznie do Olimpiady Geograficznej, ale nie można zapomnieć                o sukcesach uczniów  p. Profesor w Olimpiadzie Nautologicznej, Statystycznej czy o Złoty Indeks AGH. I oczywiście w czasach, gdy jeszcze funkcjonowało Publiczne Gimnazjum numer 6 – dziesiątki laureatów i finalistów w Konkursie Geograficznym.

       

      Za te osiągnięcia została Pani uhonorowana odznaką im. Prof. Anny Dylikowej przyznawanej przez Komitet Centralny Olimpiady Geograficznej.  

      Pani trud znalazł również uznanie w oczach władz oświatowych i samorządowych. Dowodem są liczne nagrody. Znalazła się Pani w gronie Nauczycieli Olimpijskich TST.

       

      Na te sukcesy zapewne złożył się trud uczestników, ale przede wszystkim Pani niezwykłe zaangażowanie i praca. 

      Przy tym wszystkim trzeba zaznaczyć, że  poświęca p. Profesor swój czas i zaangażowanie

      w równym stopniu tym szczególnie zdolnym , jak też i tym, którzy przygotowują się do matury, czy z opanowaniem materiału geograficznego mają problemy.

      Wyniki matur z geografii naszych uczniów zawsze plasują naszą Szkołę na wysokich miejscach w województwie i Polsce.

       

      To tylko jedna z licznych odsłon rzetelnej pracy p. profesor Radgowskiej. Dodać przecież trzeba liczne innowacje pedagogiczne, zajęcia terenowe, wyjazdy krajoznawcze, prowadzenie klas autorskich.

       

      Jest pani mistrzynią w organizacji wartościowych i zawsze na najwyższym poziomie przygotowywanych przedsięwzięć. Czy to trwający wiele lat konkurs dla uczniów klas drugich „Ziemia łomżyńska, nasza mała Ojczyzna”, czy akcje charytatywne. Czy tak, jak chociażby organizacja w 2015 r. etapu okręgowego Olimpiady Geograficznej, za który zebrała Pani najwyższe noty. Zawsze dba Pani o każdy najmniejszy detal, o każdy szczegół.

      Od wielu lat jest Pani również opiekunem szkolnego koła Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Jest to jedna z tych dziedzin Pani działań , gdzie dotyka Pani najbardziej delikatnych sfer ducha swoich wychowanków. Uczy ich  Pani nie tylko historii, kultury, walorów geograficznych ale przede wszystkim szacunku dla piękna i bogactwa ziemi łomżyńskiej.

       

      To wszystko jest możliwe dzięki niespotykanej pracowitości, sumienności

      i odpowiedzialności. 

      Pani zawsze wymagała przede wszystkim od siebie. I w realizacji swojego przedmiotu,

      w pracy którą Pani wykonuje jest Pani autentyczna, prawdziwa i szczera.

       

      Jest pani pedagogiem wymagającym, ale niezwykle sprawiedliwym.

       

      Bardzo szybko zdobyła sobie Pani uznanie wśród uczniów i rodziców. A także niezwykły szacunek. Rozbudza Pani w swoich uczniach twórczą pasję. Potrafi budować relacje

      z uczniami i rodzicami. Takie, które potrafią przetrwać lata.

       

      W uznaniu za Pani postawę, ogromną pracę na rzecz szkoły, kreatywność i autentyczność bardzo prosimy o przyjęcie naszego szkolnego wyróżnienia.

       

     • Stypendyści Prezydenta Miasta Łomża z I LO

     • Z radością informujemy, że  nasi uczniowie zdobyli 8 stypendiów Prezydenta Miasta Łomża za swoje osiągniecia w roku  szkolnym 2022/2023.

       

      Stypendium naukowe uzyskali:

      • Hubert Chrostowski
      • Agnieszka Jadczak
      • Kamil Kossakowski
      • Jan Saniewski

       

      Stypendium sportowe zdobyli:

      • Bartosz Rogiński
      • Aleksandra Sawko

       

      Nagrodę Edukacyjną przyznano:

      • Marii Róży  Chmielewskiej
      • Aleksandrze  Sikorskiej

       

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!

     • Otwarcie charytatywnego miejsca DOBROdzielnia MIRD

     • Serdecznie zapraszamy Państwa na otwarcie charytatywnego miejsca DOBROdzielnia MIRD przy ul. Wyszyńskiego 11 w Łomży (przy parafii Sanktuarium Miłosierdzia Bożego), które odbędzie się 22 października 2023 (niedziela misyjna).

       

      Celem DOBROdzielni jest stworzenie bezpiecznej i inspirującej przestrzeni dla młodych ludzi, gdzie mogą się rozwijać, poczekać na rodziców, spotkać z rówieśnikami, a przy okazji dowiedzieć na temat życia dzieci z innych krajów - często dużo biedniejszych niż Polska. W nowo powstałym Centrum Edukacji Globalnej chcemy pomóc dzieciom doceniać to, co mają oraz pomagać im rozwijać radość i pasję do życia oraz szkoły.

       

      Jako mieszkańcy Łomży i okolic, chcemy wspólnie mieć swoją małą cegiełkę do walki z ubóstwem na świecie, więc wszystkie akcje będą skierowane, by wypływało z nich dobro, które będziemy przekazywali dalej w świat. Chcemy łączyć ludzi i działać razem.

       

      Docelowo zależy nam również, aby miejsce to też gromadziło pasjonatów pedagogów, którzy wspólnie, w jednym miejscu chcą działać na rzecz przeciwdziałania depresji wśród dzieci i młodzieży oraz wzmacniać ich potencjał. Jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy i pomysły szkół oraz nauczycieli.

       

      Dla dorosłych oferujemy Afrykańską kawę, herbatę i charytatywne ciasteczko w każdą niedzielę! W tygodniu wieczorami będziemy gościć studentów zagranicznych studiujących w Łomży, podróżników, ale przede wszystkim wszystkie osoby, które chcą dzielić się dobrem i spotkać drugiego człowieka, by nie czuć się samemu. To na razie początek.

       

      Serdecznie zapraszamy  na facebooka DOBROdzielni MIRD oraz Fundacji Międzynarodowy Instytut Rozwoju Dzieci, gdzie na bieżąco będziemy informować o dalszych szczegółach.

       

      Międzynarodowy Instytut Rozwoju Dzieci

       

     • Ślubowanie i Otrzęsiny klas pierwszych

     • 12 października 2023 uczniowie siedmiu klas pierwszych oficjalnie dołączyli do społeczności I Liceum Ogólnokształcącego, Tego dnia, w obecności dyrekcji, nauczycieli, rodziców, zaproszonych gości i przedstawicieli klas starszych złożyli Ślubowanie na sztandar szkoły,

       

      Po części oficjalnej przyszła pora na Otrzęsiny, które od kilkudziesięciu lat są tradycją naszej szkoły. Pierwszoklasiści musieli zmierzyć się z konkurencjami przygotowanymi dla nich przez Samorząd Uczniowski. Po reakcjach zgromadzonych w Auli wnioskujemy, że wszyscy świetnie się bawili.

       

      Zdjęcia: Otylia Boroń i Roksana Zubrzycka z kl 3c

     • I MIEJSCA W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH!

     • 11 października na boisku szkolnym Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży odbyły się Mistrzostwa Miasta w Drużynowych Biegach Przełajowych.

      W rywalizacji sportowej uczestniczyły drużyny ILO, IIILO, ZSTiO nr4, ZSWiO nr7, ZSMiO nr5.

      Reprezentacje naszej szkoły w kategorii dziewcząt i chłopców zajęły I miejsca.

      DRUŻYNA DZIEWCZĄT: Amelia Klimaszewska, Patrycja Antosiuk, Judyta Kuczyńska, Roksana Trzeciak, Katarzyna Kutyło, Judyta Kłys, Aleksandra Brulińska, Aleksandra Jakacka, Izabela Czerwińska, Amelka Kamola, Ania Dębek, Justyna Zambrzycka, Maja Zysk, Maja Wronowska, Dominika Szabłowska, Liwia Litwińczyk

      DRUŻYNA CHŁOPCÓW: Michał Dębek, Marcin Jurgielewicz, Michał Karwowski, Antoni Koda, Aleksander Marczuk, Maciej Mieczkowski, Bartłomiej Pleban, Bartosz Rogiński, Gabriel Rydelski, Jakub Szymanowski, Maciej Wądołowski, Stanisław Wiszniewski, Igor Zalewski, Michał Zaremba, Filip Dąbrowski.

      gratulacje!

     • Katarzyna Mazur wśród finalistów projektu "Matura na 100 procent"

     • Gratulujemy naszej absolwentce Katarzynie Mazur tytułu finalistki X jubileuszowej edycji Ogólnpolskiego Projektu "Matura na 100 procent". Katarzyna znalazła się w gronie 290 najlepszych maturzystów w sesji maturalnej 2023, a obecnie studiuje na SGH w Warszawie. 

     • Antoni Koda stypendystą Prezesa Rady Ministrów

     • Miło nam poinformować,  że nasz uczeń Antoni Koda otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2023/2024. Antek jest uczniem klasy 2e - dwujęzycznej o profilu społeczno-ekonomicznym i w zeszłym roku uzyskał najwyższą średnią w szkole: 5,60 oraz zachowanie wzorowe. Gratulujemy!

     • "Młodzi głosują"

     • Projekt "Młodzi głosują" za nami. Uczniowie klasy 3e przeprowadzili zajęcia dla wszystkich uczniów. Było o wadze i roli wyborów w demokratycznych państwach. Natomiast w czwartek były wybory!

      Na wyniki trzeba jeszcze poczekać, gdyż nie mogą być publikowane przed faktycznymi wyborami do Parlamentu, które odbędą się 15 października.

     • Europejski Dzień Języków Obcych

     • W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie klas 2 wzięli udział w konkursie sprawdzającym m.in. znajomość stolic europejskich, potraw z różnych krajów oraz języków jakimi posługują się ludzie na świecie.

      Konkurs wygrały klasy:

      I miejsce -klasa 2a

      II miejsce - klasa 2d

      III miejsce - klasa 2c.

      Wszystkim gratulujemy, a uczniom z klasy 3c i 3b dziękujemy za przeprowadzenie konkursu, który przygotowały anglistki.

     • XXXII Rajd PTTK „Poznajmy Kurpiowszczyznę”

     • Tęsknimy za różnorodnością – kochamy górskie krajobrazy oraz niewątpliwą urodę mazurskich jezior. Jednak, po raz kolejny uczestnicy rajdu organizowanego przez PTTK udowadniają, że można pokochać nasz rodzimy krajobraz oraz cieszyć się wędrując w sympatycznym gronie po bardzo bliskich nam okolicach.

      Wyjątkowo licznie stawiliśmy się na starcie XXXII Rajdu PTTK „Poznajmy Kurpiowszczyznę”, który ukończyliśmy w doskonałych humorach.

      Bardzo dziękujemy Pani Prof. K. Jastrzębskiej oraz Pani Prof. A. Ulińskiej za przesłane zdjęcia z trasy rajdu.

     • Spotkanie z ambasadorem Olimpiady Zwolnieni z Teorii

     • 28 września nasi uczniowie spotkali się z ambasadorem Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Wiktor - maturzysta z Poznania dzielił się swoim doświadczeniem realizacji projektu społecznego i zachęcał naszych uczniów do zmieniania swojego środowiska i realizacji marzeń.

     • Lekcja historii dla uczniów klas 1

     • W środę 27 września uczniowie klas pierwszych wzięli udział w lekcji historii, która tradycyjnie odbywa się przed ślubowaniem. Starsi koledzy i koleżanki przybliżyli pierwszoklasistom historię i tradycje naszej szkoły oraz sylwetki wybitnych wychowanków