• Wspominamy 2023 rok

     • Z życzeniami wszelkiej pomyślności i szczęścia w Nowym Roku 2024 prezentujemy wspomnienia z 2023 (tylko niektóre wydarzenia)     • Szlachetna Paczka w ILO

     • Od 2 do 11 grudnia b.r. uczniowie klasy 2G zorganizowali kawiarenkę oraz zbiórkę żywności i środków higienicznych które przeznaczono na rzecz akcji ,,Szlachetna Paczka". Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za okazanie dobrego serca.

      W szczególności gorące podziękowania składamy wszystkim RODZICÓW wspierających nas w przedsięwzięciu.

      Z wyrazami szacunku uczniowie 2g z wychowawcą Mariuszem Domańskim

     • Awans do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

     • Z ogromną satysfakcją informujemy, że do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zakwalifikowali się następujący uczniowie:

      Ewelina Wiśniewska (3c),

      Sebastian Kozikowski (3e), 

      Jakub Małkowski (2c),

      Piotr Gołaś (2c),

      Piotr Dłużniewski (2c),

      Jakub Włostowski (2c).

       

      Trzymamy kciuki za sukces w następnym etapie.

     • 3d i 3e z wizytą w Sejmie RP

     • Na początku grudnia uczniowie z klas 3d i 3e odwiedzili siedzibę Sejmu RP, gdzie spotkali naszą absolwentkę - panią Posłankę Alicję Łepkowską - Gołaś oraz jej asystenta - pana Piotra Serdyńskiego, również absolwenta naszej szkoły.

      Tego dnia mieli też okazję poczuć jak to jest być europosłem podczas wizyty w Europe Experience w Warszawie.

     • Maraton Pisania Listów Amnesty International

     • Kolejny Maraton Pisania Listów Amnesty International w naszej szkole  zorganizowała w tym roku klasa 2c. Uczniowie tej klasy przeprowadzili lekcje na temat praw człowieka, działalności Amnesty International oraz osób, w których sprawie pisaliśmy listy.

      Dzisiaj odbył się finał projektu, czyli pisanie listów.

      Z radością i dumą możemy napisać, że pobiliśmy zeszłoroczny rekord! Dziękujemy!

     • Pan prof. Piotr Niedbała i jego opowieść o wyprawach na Spitsbergen

     • Podczas TKU w wypełnionej po brzegi auli odbyły się dwa spotkania w ramach projektu "My z Kościuszki...". Nasz absolwent, a obecnie nauczyciel geografii pan Piotr Niedbała uczestnik 52. i 53. Wyprawy Polarnej UMK na Spitsbergen. Zajmował się tam m.in. badaniem nad tempem topnienia Lodowca Waldemara. Spędził na Svalbardzie (archipelag wysp), gdzie mieszka więcej niedźwiedzi niż ludzi kilka miesięcy. Była to opowieść o niezwykłych miejscach opowiedziana w niezwykły sposób.

     • TKU 2023

     • Tydzień Kultury Uczniowskiej co roku jest okazją dla naszych uczniów, by wykazac sie swoja kreatywnością i talentami sportowymi i  artystycznymi. W tym roku w ofercie imprez znalazły sie między innymi turnieje: tenisa stołowego, siatkówki, szachów i FIFA, dwie Familiady (dla uczniów i dla nauczycieli) oraz Wieczorek Poetycki, Tadeuszki i dyskoteka Andrzejkowa połączona z wróżbami. 

      Imprezami towarzyszącymi była kawiarenka charytatywna, zbiórka karmy dla schroniska oraz cieszący sie ogromną popularnością Bernat Fashion Week.

      Oto tylko kilka wybranych zdjęć.

     • VII edycja Wieczorku Poetyckiego

     • 28 listopada w naszej szkole miała miejsce już VII edycja Wieczorku Poetyckiego.

      W tym roku aula została wypełniona po same brzegi a na scenie i pod nią wystąpiło blisko 40 uczniów, absolwentów i nauczycieli. Interpretację wizualną wierszy Marcina Niemczury (tragicznie zmarłego absolwenta naszej szkoły) zaprezentował Teatr Maskarnia pod okiem Pani Profesor Magdaleny Szyszko.

      Wydarzenie prowadziły Otylia Boroń oraz Roksana Zubrzycka, które zorganizowały je wraz z Sebastianem Kozikowskim, pod opieką Pana Profesora Artura Lewczuka.

     • Wyniki pierwszego etapu Szkolnego Konkursu Ortograficznego

     • Podczas Tygodnia Kultury Uczniowskiej odbył się pierwszy etap Szkolnego Konkursu Ortograficznego, w którym wzięli udział uczniowie wszystkich klas naszego liceum.

      Do finału SKO, który odbędzie się 21 lutego 2024 r. (w czasie Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego), zakwalifikowali się:

      Maria Samira – kl. Ib

      Amelia Cedrowska – kl. Ib

      Olaf Marczuk– kl. Ib

      Maja Dobrzyńska – kl. Ib

      Zuzanna Gołaszewska – kl. Ib

      Zuzanna Michalak – kl. Ib

      Anastazja Kamińska – kl. Ib

      Zuzanna Krawczyk – kl. Ib

      Joanna Horoszewska – kl. Id

      Amelia Pruszkowska – kl. IIa

      Julia Bagińska – kl. IIa

      Julia Tymińska – kl. IIa

      Grzegorz Gajdamowicz – kl. IIa

      Amelia Klimaszewska – kl. IIa

      Marcin Białczak – kl. IIa

      Aleksandra Sokołowska – kl. IIa

      Jakub Jarnicki – kl. IIe

      Zuzanna Wysocka – kl. IIe

      Małgorzata Choińska – kl. IIe

      Zuzanna Ramorowska – kl. IIIa

      Szymon Konopka – kl. IIIa

      Zofia Chrapowicz – kl. IIIa

      Aleksandra Borawska – kl. IIIa

      Mikołaj Just – kl. IIIa

      Anna Dębek – kl. IVb

      Oliwia Tombak – kl. IIIf

      Maciej Popielarczyk – kl. IIIf

       

      Gratulujemy serdecznie finalistom i życzymy powodzenia w finałowych zmaganiach.

     • Awans do etapu okręgowego L Olimpiady Geograficznej

     • Miło nam poinformować, że uczniowie : Karolina Szabłowska (II F), Antoni Koda ( II E) , Jakub Nieciecki ( III E) zakwalifikowali się do etapu okręgowego L Olimpiady Geograficznej.

      Gratulujemy naszym uczniom oraz pani prof. Monice  Ładzie i pani prof. Jolancie Radgowskiej oraz życzymy sukcesów na kolejnym etapie.

     • Podsumowanie Turnieju Szachowego

     • W czwartek podczas TKU odbył się szkolny Turniej Szachowy. Miło nam, że z roku na rok coraz więcej uczniów bierze w nim udział. W tym roku było to aż 76 uczniów. Nagrodzono sześciu uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w turnieju:1. Dominik Góralczyk2. Maksymilian Dąbrowski3. Igor Podstolski4. Szymon Cekała5. Michał Dudziński6. Franciszek ChendoszkoUczniom gratulujemy, a organizatorom dziękujemy za przygotowanie turnieju.

     • Awans do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Prawie

     • Z ogromną satysfakcją informujemy, że po przeprowadzonej przez Komitet Okręgowy weryfikacji do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Prawie zakwalifikowali się następujący uczniowie:

      Sebastian Kozikowski (3e),

      Natalia Kurpiewska (2c),

      Piotr Dłużniewski (2c)

      Roksana Trzeciak (2c).

       

      Gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszym etapie Olimpiady

     • Zjazd Absolwentów - Matura 1998

     • Zebranych w Auli przywitał pan dyrektor Jerzy Łuba, a pan dyrektor Zygmunt Zdanowicz zwrócił się do absolwentów słowami, które niejednego wzruszyły.

      Młodzież z Samorządu Uczniowskiego przedstawiła prezentację na temat tego, co teraz dzieje się w naszej szkole.

      Absolwenci powitali gromkimi brawami na stojąco panią dyrektor Jolantę Szabuńko, pana dyrektora Zygmunta Zdanowicza oraz obecnych na spotkaniu nauczycieli.

      Gromkie brawa otrzymali też wychowawcy klas: pani prof. Jolanta Gołaszewska (klasa B), pani prof. Elżbieta Waldzińska (klasa C), pani prof. Helena Kołomyjska i pan dyrektor Zygmunt Zdanowicz (klasa E) oraz pani prof. Bożena Babiel (klasa F)

      Minutą ciszy uczczono pamięć pana prof. Tadeusza Frąckiewicza- wychowawcy klasy A.

      Spotkanie po latach prowadziły absolwentki - Matura 1998: Anna Leszczewka (Choińska) Choińska oraz Małgorzata Torój (Zabłocka), która pełniła w naszej szkole rolę przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego.

      Ich prezentacja ze zdjęć z lat szkolnych przywołała wspomnienia ze Ślubowania, Studniówki, wyjazdów szkolnych w tym szkoły zimowej oraz wydarzeń takich jak Otrzęsiny czy Tydzień Kultury Uczniowski.

      Po części oficjalnej uczniowie przeszli do sal lekcyjnych, gdzie na pewno jeszcze więcej wspomnień do nich / zdjęcia: Wiktoria Rutkowska fotografia - dziękujemy./

     • Awans do etapu międzyszkolnego Olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"

     • Z ogromną satysfakcją przekazujemy wiadomość, że 6 naszych uczniów zakwalifikowało się do etapu międzyszkolnego Olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego ":

      Piotr Gołaś klasa 2c

      Norbert Mroczkowski klasa 2c

      Maksym Boiko klasa 3a

      Krystian Tymosiak klasa 3c

      Cezary Zaremba klasa 3c

      Aleksandra Sikorska klasa 3e

      Gratulacje!