• Zapraszamy do udziału w VIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim „ZNAM ZIEMIĘ ŁOMŻYŃSKĄ”

• Szanowni Państwo

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży serdecznie zaprasza nauczycieli i młodzież Państwa Szkoły do wzięcia udziału

w VIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim „ZNAM ZIEMIĘ ŁOMŻYŃSKĄ”

pod HONOROWYM PATRONATEM

PREZYDENTA MIASTA ŁOMŻY

Celem konkursu jest upowszechnienie wśród uczniów 7 i 8 klas szkoły podstawowej oraz uczniów szkoły ponadpodstawowej wiedzy o ziemi łomżyńskiej i jej okolicach. Szczegółowe informacje podane są w regulaminie konkursu, który zamieszczony jest na stronie: http://1lo.lomza.pl/

Zgłoszenia należy przesłać do dnia 29 lutego 2024 roku na e–mail podany przez organizatora: dorthy5@wp.pl lub listownie na adres szkoły: I Liceum Ogólnokształcące
            w Łomży, 18- 400 Łomża, ul. Bernatowicza 4, z dopiskiem – Konkurs Recytatorski - ”ZNAM ZIEMIĘ ŁOMŻYŃSKĄ”.

Konkurs odbędzie się dnia 8 marca 2024 roku o godzinie 10.00 w Auli I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży.

Najlepsi wykonawcy uhonorowani zostaną nagrodami rzeczowymi za I, II i III miejsce, Nagrodami Organizatora oraz wyróżnieniami. Organizator przewiduje możliwość przyznania wyróżniającemu się uczestnikowi Grand Prix.

Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela Koordynator konkursu:  nauczyciel bibliotekarz I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, Dorota Przestrzelska – 511 047 475

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

DOKUKUMENTY:

Znam Ziemię Łomżyńską - regulamin 2023.pdf

zgłoszenie uczestnika docx

Klauzula RODO.doc

• Serce dla WOŚP

• Za nami finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, do której i my się przyłączyliśmy. Jak co roku nasi uczniowie jako wolontariusze WOŚP zbierali pieniądze na terenie Łomży. Oprócz tego w szkole odbyła się zbiórka "grosiaków" , z których stworzyliśmy serce w szkole, a potem dołączyliśmy je do serca usypanego na plaży miejskiej podczas morsowania.

• 161. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

• 22 stycznia 2023 r. wzięliśmy udział w Łomżyńskich Obchodach Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Złożyliśmy kwiaty na dziedzińcu II LO pod tablicą poświęconą zamordowanym w 1863 roku gimnazjalistom łomżyńskim. Pamiętamy

• Awans do etapu okręgowego LIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

• Miło nam poinformować, że Jakub Włostowski (2c), Justyna Borkowska (2c), Piotr Dłużniewski (2c), Agnieszka Jadczak (3c), Maria Róża Chmielewska (4d), Kamil Kossakowski (4f) zakwalifikowali się do etapu okręgowego LIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Pisemne zawody okręgowe (II stopnia) odbędą się 3 lutego 2023 roku w Białymstoku na Wydziale Filologicznym UwB. Opiekunami uczniów są prof. prof. Anna Bućko, Krystyna Grabowska i Artur Lewczuk.Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach olimpijskich.

• Awans do o  etapu ponadwojewódzkiego Olimpiady "Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego"

• Z satysfakcją informujemy, że po weryfikacji prac przez Komitet Okręgowy do  etapu ponadwojewódzkiego Olimpiady "Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego" zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Aleksandra Sikorska /3e/

Maksym Boiko /3a/