• „Matura na 100 procent”

• Z radością i dumą informujemy, że nasz tegoroczny absolwent Kamil Kossakowski znalazł się w grupie 24 najlepszych tegorocznych maturzystów i zdobył tytuł laureata XI edycji ogólnopolskiego projektu „Matura na 100 procent”. Organizatorem projektu jest Fundacja „Zawsze warto” oraz Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Serdecznie gratulujemy Kamilowi i życzymy powodzenia na studiach.

• Rozpoczęcie Roku Szkolnego

• 2 września 2024 uroczystość Rozpoczęcia Roku Szkolnego ponownie przyciągnęła do szkoły nauczycieli, uczniów i rodziców. Na dziedzińcu szkoły zebranych przywitali: pani dyrektor Katarzyna Lipska i pan dyrektor Tomasz Szałkowski, który zwrócił się do uczniów w ciepłych słowach. Zaproszenie na uroczystość przyjęli: wiceprezydent miasta Łomża – pan Piotr Serdyński, wizytator Kuratorium Oświaty pan Bogusław Zaremba oraz przedstawiciele Rady Rodziców: pani Dorota Baranowska i pan Maciej Horoszko.

• Biwak integracyjne

• 29 sierpnia 2024 uczniowie klas pierwszych: 1a, 1b, 1c i 1de spotkali się z wychowawcami i nauczycielami podczas biwaku integracyjnego. Była to okazja do dobrej zabawy, a przede wszystkim do poznania swoich kolegów i koleżanek.

• Zakończenie Roku Szkolnego

• 19 czerwca 2024 odbyła sie uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024. Po roku wytężonej pracy przyszedł czas na podsumowania, nagrody i podziękowania. Nagrody otrzymali uczniowie, którzy w roku szkolnym 2023/2024 wzięli udział w olimpiadach przedmiotowych na etapie okręgowym i centralnym. Wszyscy uczniowie, którzy uzyskali świadectwo z tzw czerwonym paskiem odebrali je z rąk wychowaców.

Tego dnia  28 uczniów, którzy zdali Cambridge University Exams na poziomie B2 (FCE) i C1 (CAE) odebrało certyfikaty potwierdzające ich znajomośc języka angielskiego.

Gratulujemy wszystkim sukcesów - tych mniejszych i wiekszych i życzymy bezpiecznych i udanych wakacji.

• Bezpieczne wakacje

• O bezpieczeństwie i pierwszej pomocy nigdy za wiele, a już szczególnie przed wakacjami. Panowie Oskar Sobczyński oraz Krystian Bejgier, ratownicy grupy ratowniczej Nadzieja, przeprowadzili u nas zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zagrożeń związanych ze spożyciem substancji psychoaktywnych. Bardzo dziękujemy za zajęcia i liczymy na współpracę w przyszłym roku szkolnym.

• Okrągły Stół Uczniowski - spotkanie z panią Minister Barbarą Nowacką

• 22 czerwca 2024 w Zespole Szkół Elektrycznych w Białymstoku  odbył się pilotażowy Okrągły Stół Uczniowski – spotkanie młodzieży z panią Minister Edukacji Narodowej - Barbarą Nowacką.  Wśród ponad stu uczniów z podlaskich szkół ponadpodstawowych byli też nasi uczniowie z klasy 2c: Piotr Dłużniewski, Piotr Gołaś i Jakub Włostowski. Dziękujemy im za udział.

• Dzień Nauki w I LO

• 12 czerwca 2024 jak co roku odbył się w naszej szkole Dzień Nauki. Podczas niego uczniowie mogli wziąć udział w licznych spotkaniach i wykładach, które wzbogaciły ich wiedzę z różnych dziedzin. A  były to:

• Spotkanie z absolwentem I LO  Dr. Pawłem Łąką  na temat Wykorzystania Sztucznej Inteligencji w potwierdzaniu naszej tożsamości,
            • spotkanie z laureatami konkursu debat oxfordzkich organizowanym przez SGH: S. Kozikowskim, Sz. Głodkowskim, P. Dłużniewskim i J. Włostowskim, którzy w finale zajęli 3. Miejsce,
            • spotkanie z tegorocznymi finalistami Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”: A. Sikorską, P. Gołasiem i  N. Mroczkowskim,
            • spotkanie z olimpijczykami - Jakubem Niecieckim (Olimpiada Geograficzna i Sebastianem Kozikowskim (Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym)
            • spotkanie z finalistami olimpiady Zwolnieni z Teorii : M. Mściwujewskim i B. Justem,
            • spotkanie z finalistami Olimpiady Literatury i Języka Polskiego : A. Jadczak, J. Borkowską i K. Kossakowskim.

Poza spotkaniami z naszymi absolwentami i obecnymi uczniami bardzo ciekawe były zajęcia warsztatowe prowadzone przez pracowników Sanepidu  „Znamię – znam je!

Nie zabrakło również oferty dla szkolnych humanistów, którzy uczestniczyli w spotkaniu z prof. Kolegium Literaturoznawstwa Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku - Jolantą Sztachelską.

A dla umysłów ścisłych wykład na temat: Termodynamika - temperatura, ciepło, praca, energia poprowadziła prof. Wydziału Fizyki UW dr hab. Anety Drabińskiej.

Uczestnicy spotkania z panem prof. Piotrem Niedbała z ogromnym zainteresowanie wysłuchali jego wykładu „Spitsbergen – na końcu świata”