• LOSY ABSOLWENTÓW

   •  

     

    EMILIA KORYTKOWSKA  (Matura 2000)

    absolwentka klasy kulturoznawczej w profilu humanistycznym i jej wychowawcami byli pani profesor Anna Bućko i pan profesor Jan Łukasiuk. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim, kierunek Stosowane Nauki Społeczne, a następnie roczne studia magisterskie na Uniwersytecie Środkowoeuropejskim w Budapeszcie. Od prawie 10 lat pracuje dla UNHCR (United Nations High Commissioner for Refugees) organu ONZ zajmującego się sprawami uchodźców. Emilia zajmuje się tam kadrami. Obecnie pracuje w Liberii, a wcześniej na Bliskim Wschodzie i w centrali UNHCR w Budapeszcie.

     

    EWA JASTRZĘBSKA (Matura 1979)

    Absolwentka Wyższego Studium Zawodowego Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej Szkoły Filmowej w Łodzi (1986).

    Jako kierownik produkcji pomagała w realizacji filmów m.in. Jacka Bromskiego, Juliusza Machulskiego oraz Wojciecha Smarzowskiego. Dyrektor ds. produkcji w, działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich, Studiu Munka. Kierowała produkcją takich filmów jak: „Wesele” (2004), „Job czyli ostatnia szara komórka”, „U Pana Boga w ogródku”, „Ile waży koń trojański”, „Lęk wysokości”, „SęP”,  „Bilet na Księżyc”, „Anatomia zła”, „Jack Strong” „Jestem mordercą” i „Cica noc”

    Członkini Polskiej Akademii Filmowej.

    (źródło: Stowarzyszenie Filmowców Polskich

     

     

    PIOTR NOWAKOWSKI (Matura 2006)

    absolwent Publicznego Gimnazjum nr 6 i I Liceum Ogólnokształcącego. W ILO uczęszczał do klasy językowej, której wychowawczynią była pani prof. Krystyna Mrozicka.

    Przygodę z żeglarstwem zaczął jako uczeń PG nr 6 na obozie żeglarskim w Rajgrodzkie. Jeszcze w czasie liceum zdobył na Morzu Bałtyckim kolejne uprawnienia i został instruktorem na obozach żeglarskich. Po roku spędzonym na budownictwie na Wojskowej Akademii Technicznej  w Warszawie postanowił zmienić swoją i przyszłość i wyjechał do Gdyni studiować nawigację na Akademii Morskiej.

    Poza zajęciami zaangażował się w pracę instruktora w kilku gdyńskich szkołach żeglarstwa. Został Kierownikiem Wyszkolenia Żeglarskiego w Ośrodku Żeglarskim Akademii Morskiej w Gdyni. Reprezentował uczelnię na regatach na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Dzięki doświadczeniu w żeglarstwie i ocenie z wyróżnieniem w czasie praktyk studenckich udało mu się zdobyć pracę na statkach szkoleniowych Akademii Morskiej, dochodząc stopniowo do stanowiska pierwszego oficera na żaglowcu Dar Młodzieży. Na drugim statku AM w Gdyni, szkolno – badawczym Horyzoncie ll, brał udział w dwóch wyprawach polarnych na Spitsbergen i Wyspę Niedźwiedzią. Gdy w 2014 roku pierwszy raz został ojcem postanowił zostać trochę dłużej na lądzie. Jako specjalista w The Sail Training Association Poland zajmował się zaopatrzeniem i organizacją rejsów na STS Pogorii i SY Gedanii, brał też udział w przekazywaniu zbudowanego przez polską stocznię dla wietnamskiej marynarki wojennej żaglowca Le Quy Don. Współorganizował udział Pogorii w Black Sea Regatta 2016 – międzynarodowych regatach żaglowców na Morzu Czarnym – za rejs ten Pogoria otrzymała dwie prestiżowe nagrody: Friendship Trophy oraz Wyróżnienie podczas gali Rejs Roku 2016. Miał również swój wkład w ll nagrodę za Rejs Roku 2016 – dla laureata tej nagrody Olka Hanusza, który na małej odkrytopokładowej łódce przepłynął Atlantyk, zdobył mapy na część trasy.

    Aktualnie, od lipca 2017 „wietrzy się” znowu jako oficer wachtowy na jednym z największych i najpiękniejszym żaglowcu na świecie – Darze Młodzieży.

     

    MARIKA – MARTA KOSAKOWSKA (Matura 1999)  to autorka słów i muzyki, artystka sceniczna, która najnowszym albumem dokonuje stylistycznego przełomu w swojej karierze. Płyta jest poetycka w warstwie tekstowej, elektroniczna, avant-popowa w warstwie muzycznej. Wzbogaca ją kwartet smyczkowy Fair Play Quartet i głosy gości, wśród których są Xxanaxx, Skubas, Buslav, Grubson. Nowa Marika to poszukiwanie odpowiedzi na najważniejsze pytania i nieustająca wiara w sens życia, działania i czucia. Jest intymnie i angażująco. Intensywnie jest też na koncertach.
    Marika zaczynała w 2002 roku od brzmień reggae-soul. Na koncie ma książkę „Antydepresanty”, cztery płyty i liczne gościnne udziały. Kilka lat pracowała w radio i telewizji (m.in prowadziła The Voice of Poland). Nominowana do Fryderyków i Superjedynek. Występowała na największych krajowych festiwalach i wielokrotnie reprezentowała Polskę poza granicami: we Francji, UK, USA, Indiach, Chinach.

    (biografia ze strony http://marika.art.pl)

    Marika – Marta Kosakowska jest absolwentką klasy autorskiej ILO o profilu aktywności twórczej, której wychowawcami byli pani Krystyna Grabowska i pan Maciej Grabowski. Ukończyła wydział polonistyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

    Prowadziła show The Voice of Poland w TVP2 oraz program SuperSTARcie  równie w TVP2.

    1 kwietnia 2015 Marta Kosakowska odwiedziła naszą szkołę i spotkała się z uczniami.

     

    PIOTR DOMALEWSKI (Matura 2002)

    aktor, scenarzysta, reżyser

    Był uczniem klasy autorskiej o profilu holistycznym, której wychowawczynią była pani Jolanta Boryszewska.
    Absolwent Akademi Teatralnej w Białymstoku, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie oraz Reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

    Więcej o dorobku artystycznym Piotra mozna przeczytać na http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1166598

     

     

     

    SZYMON NITKIEWICZ (Matura 2001)

    Szymon był uczniem klasy o profilu matematyczno-fizycznym. Jest absolwentem Matematyki, sp. informatyczna Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

    W roku 2009r. uzyskał Ministerialne uprawnienia do sporządzania Świadectw Charakterystyki Energetycznej.

    Jest  pracownikiem Katedry Mechatroniki i Katedry Neurologii i Neurochirurgii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W roku 2013 zdobył z zespołem złoty medal na Światowych Targach „Brussels-Innova” za prototyp urządzenia do pomiaru stopnia osłabienia stopy, które może być przydatne w ocenie efektu operacji neurochirurgicznych jak również w procesie rehabilitacji.

     

     

    DR RENATA MIEŃKOWSKA-NORKIENE (Matura 1999)

    Politolog oraz socjolog – absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych oraz Instytutu Nauk Politycznych w ramach Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych UW. Stypendystka Reńskiego Uniwersytetu im. Fryderyka Wilhelma w Bonn, Uniwersytetu w Wilnie, Liechtenstein-Institut w Liechtensteinie, EURAC European Academy w Bolzano, London School of Economics and Political Science oraz SciencePo w Paryżu. Laureatka nagrody Best Student Award Procter&Gamble w 2004 r. oraz stipendium MNiSW dla wybitnych młodych naukowców 2011-2014. Temat pracy doktorskiej: „Koordynacja polityk wspólnotowych na Litwie, Łotwie i w Estonii“. Od listopada 2009 r. pracownik naukowy Zakładu Instytucji Europejskich INP UW.