• Działalność Koła Brydżowego

     • Od września 2020 r. ze względu na obostrzenia epidemiczne odbyło się tylko 7 godzin zajęć Koła Brydża Sportowego, w których uczestniczyło 29 uczniów. Nie znaczy to jednak, że nie odnotowaliśmy sukcesów, będących wynikiem wcześniejszych lat pracy.

      20 września 2020 r. odbyły się eliminacje strefowe Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (strefa CE- czyli województwa łódzkie, podlaskie, warmińsko-mazurskie i mazowieckie-z Warszawą ).Mimo silnej obsady uczniów ze szkół wielkomiejskich dwojgu członkom naszego szkolnego Koła, udało się zakwalifikować do etapu centralnego. Dokonali tego uczniowie kl.III D Natalia Domalewska i Jakub Wierzbowski.

      Finał XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Umysłowych w Lublinie zorganizowano w dniach 20-24 pażdziernika  w Lublinie. Nasi uczniowie konkurując ze 111 zawodnikami, zajęli w kategorii Brydż Sportowy odpowiednio 12 miejsce Natalia i 6 miejsce Jakub. Wyjazd sponsorował Oddział Polskiego Związku Brydża Sportowego w Łomży.

      Gratulujemy 

      Opiekun: Grażyna A. Czaplicka

     • Wirtualna POCZTA WALENTYNKOWA

     • Już za tydzień Walentynki - dzień, w którym okazujemy naszą sympatię tym, których lubimy i kochamy. Dlatego stworzyliśmy dla was Wirtualną POCZTĘ WALENTYNKOWĄ Możecie przesłać życzenia komuś kogo lubicie, kochacie, albo za kim zwyczajnie tęsknicie.

       

       

       

     • Stypendyści Prezesa Rady Ministrów

     • Gratulujemy Monice Marcińczyk i Kacprowi Borawskiemu uzyskania Stypendium Prezesa Rady Ministrów.  

      Monika, uczennica klasy 2BP, w roku szkolnym 2019/2020 uzyskała najwyższą średnią ocen tj. 5,47 w liceum 4-letnim oraz odnosiła sukcesy w szachach szybkich na zarówno w kraju jak i na arenie międzynarodowej.

      Natomiast Kacper, uczeń klasy 3b, w ubiegłym roku szkolnym uzyskał najwyższą średnią ocen w szkole tj 5,9.

      Obojgu serdecznie gratulujemy wyróżnienia!

     • Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych miesięcznika PERSPEKTYWY 2021

     • I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki uzyskało ponownie tytuł Złotej Szkoły w OGÓLNOPOLSKIM RANKINGU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH 2021 przeprowadzanym przez miesięcznik „Perspektywy”. Przy ocenie liceów pod uwagę brano trzy kryteria: sukcesy szkoły w olimpiadach (30%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%) , oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%).

      Nasza szkoła niezmiennie jest najlepsza w Łomży oraz trzecia województwie podlaskim. 

      W rankingu ogólnopolskim zajmujemy w tym roku 140. miejsce, natomiast w RANKINGU MATURALNYM LICEÓW OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH 2021 zajęliśmy miejsce 158, a w RANKINGU OLIMPIJSKIM miejsce 51

       

       

     • Wirtualna studniówka przez lata

     • Kto z nas pomyślałby jeszcze w roku ubiegłym, że nasi maturzyści nie będą w tej chwili oczekiwali na uroczyste rozpoczęcie swojej studniówki? A jednak.

      Przykre konsekwencje stanu epidemii w naszym kraju dotykają każdego z nas i mają również ogromny wpływ na funkcjonowanie szkoły – uczniowie klas pierwszych i drugich ze smutkiem myślą o szkołach zimowych, a uczniowie najstarszych klas, z pewnością, dzisiaj podobnie myślą o studniówce.

      Zwykle sam bal studniówkowy jest ukoronowaniem długich przygotowań, ożywionych dyskusji o cateringu, elementach dekoracji, podziałem obowiązków, morderczych dwóch dni intensywnej pracy nad przeobrażeniem sali lekcyjnej w eleganckie wnętrze, etc., etc.

      Drodzy maturzyści, to tak miało być. Pamiętamy o was w tym studniówkowym dniu. Może jako pierwsi zapoczątkujecie nową tradycję naszej szkoły, która będzie alternatywą dla tego wydarzenia?

     • Sukces Ingi Wawrzynkowskiej

     • Gratulujemy naszej utalentowanej uczennicy Indzie Wawrzynkowskiej z klasy 2CG zajęcia I miesca na XV Ogólnopolskim Forum Młodych Intrumentalistów.

     • Wiktoria Ciochanowska 2-gą wicemiss Polski i Miss Polski widzów Polsatu

     • Gratulujemy Wiktorii Ciochanowskiej, absolwentce naszego gimnazjum i liceum, zdobycia tytułu 2-giej Wicemiss Polski oraz tytułu Miss Polski widzów Polsatu!

      Pięć lat temu Wiktoria zdobyła tytuł Miss Podlasia Nastolatek oraz tytuł 2-giej wicemiss Polski Nastolatek.  Aktualnie Wiktoria studiuje na kierunku lekarskim na Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

      /zdjęcia pochodzą z https://www.facebook.com/MissPolskiNowaScena/

       

       

       

     • Przygotowania do Olimpiady ze wsparciem absolwentki ILO

     • Ferie feriami, a olimpiada nie poczeka. Tradycyjnie możemy liczyć na absolwentów. Dziękujemy pani prof. Renacie Mieńkowskiej - Norkiene za życzliwość i czas spędzony z naszymi olimpijczykami z Wiedzy o społeczeństwie.

     • Awans do etapu Okręgowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

     • Z ogromną przyjemnością informujemy, że do etapu Okręgowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zakwalifikowali się następujący uczniowie:

      Julia Frąckiewicz (2cg)

      Magdalena Wawrzeńczuk (2cp)

      Aleksandra Waniewska (2fp)

      Dominik Jastrzębski (3e)

      Kacper Łempicki (2eg)

      Albert Dybowski (2eg)

      Wiktor Pieńkowski (2eg)

      Szymon Kiełczewski (2cg)

      Maksymilian Kucharski (2ep)

       

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Koncert Wigilijny 1 LO w Łomży - 2020

     • Oto Koncert Wigilijny przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Dziękujemy za piękny materiał, który wprowadził nas w wigilijny nastrój.


      Prowadzący:

      Anna Chojnowska

      Wiktoria Sasinowska

      Kacper Łempicki

      Część artystyczna:

      Laura Narolewska

      Martyna Zysk

      Paula Rafałowska

      Franek Przybylski

      Nad całością pieczę objęła: pani prof. Katarzyna Lipska

      Przygotowanie techniczne i montaż: Mateusz Niksa

     • Awans do eliminacji okręgowych LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

     • Z przyjemnością informujemy, że do eliminacji okręgowych LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego zakwalifikowali się :Paula Rafałowska - ucz. kl. III C,Jakub Rogiński - ucz. kl. II CG,Natalia Bieniek - ucz. kl. II CPi Edgar Bagiński - ucz. kl. II CP.Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Awans do etapu okręgowego XLVII Olimpiady Historycznej

     • Z ogromną satysfakcją przekazujemy informację, że uczniowie

      Klaudia Nasiadko (kl. 2cp), Maciej Bączyk (kl. 2cg), Maciej Mazur (kl. 3c), Michał Milewski (kl. 3c) oraz Maksymilian Ramatowski (kl. 2eg) zakwalifikowali się do etapu okręgowego XLVII Olimpiady Historycznej. Następny etap - 9 stycznia.

      Gratulujemy i trzymamy kciuki.

     • Awans do etapu wojewódzkiego Olimpiady ZUS " Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych"

     • W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły, po raz pierwszy, brali udział w Olimpiadzie ZUS " Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Trzech uczniów zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. Są to:1. Maksymilian Rajkowski kl.2CG2. Jakub Trawiński kl.2DP3. Kacper Mocarski kl.2DPSerdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach

     • Uczniowie zakwalifikowani do etapu okręgowego XLVII Olimpiady Geograficznej

     • Z przyjemnością informujemy, że ośmioro uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu okręgowego XLVII Olimpiady Geograficznej. Są to:

      Paulina Kropiewnicka klasa (klasa 2EP)

      Maksymilian Kucharski  (klasa 2EP)

      Dominika Przesław klasa (klasa 2FP)

      Jan Saniewski (klasa 2FP)

      Wiktoria Sasinowska (klasa 2EG)

      Albert Dybowski (klasa 2EG)

      Kacper Łempicki  (klasa 2EG)

      Phillip Cimoch (klasa 3e)

      Gratulujemy  i życzymy  powodzenia  na etapie okręgowym.

     • Nowa strona internetowa ILO

     • Oddajemy do dyspozycji nową stronę internetową I Liceum Ogólnokształcącego. Mamy nadzieje, że bez problemu  znajdziecie tu wszystkie interesujące Was informacje. 

      Strona jest jeszcze w budowie, ale stopniowo bedziemy  przenosić wpisy ze starej strony.

     • Nauka zdalna w I LO trwa...

     • Mądrzejsi o doświadczenie roku ubiegłego, umiejący swobodniej korzystać z Teams’a oraz wyposażeni w szkolne procedury dotyczące nauczania zdalnego, 26 października 2020 o godzinie 8.00 rozpoczęliśmy nauczanie zdalne. Wtedy jeszcze mieliśmy nadzieję, że tak jak zapowiedziano będzie to tylko na dwa tygodnie. Ale rzeczywistość nie po raz pierwszy nas zaskoczyła i nauka zdalna trwa dalej.  Jak to wygląda w praktyce? Czasem pracujemy w piżamkach, czasem nie do końca obudzeni, ale zawsze obecni i gotowi do nauki. Czasem towarzyszy nam w lekcjach online młodsze rodzeństwo, a czasem nasi domowi pupile. Ci ostatni szczególnie polubili lekcje online.

     • "My z Kościuszki" z panią profesor Renatą Mieńkowską - Norkiene

     • Dziś w ramach cyklu, "My z Kościuszki" odbyło się spotkanie z Profesor Renatą Mieńkowską - Norkiene. P. Renata "nadawała" do nas z Luksemburga, gdzie obecnie mieszka i pracuje.W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 2eg, 2cp, 2cg, 3eg i 2ep. W imieniu uczestników spotkania serdecznie dziękujemy Pani Profesor, że w swoim napiętym grafiku znalazła czas dla uczniów swojej byłej szkoły

     • KOLOROWA CHEMIA W KUCHNI, CZYLI WSKAŹNIKI NATURALNE.

     • CZERWONA KAPUSTA, BURACZKI, HERBATA Z CYTRYNĄ….CZY TYLKO DO JEDZENIA / PICIA ?

      Uczniowie klas 2 po szkole podstawowej w ramach zdalnej nauki wzięli udział w mini projekcie edukacyjnym z chemii w wykorzystaniem innowacyjnej metody IBSE-nauczanie przez dociekanie, planowanie i przeprowadzanie eksperymentów w małej skali. Praca praktyczna w ich własnej kuchni, użycie dostępnych produktów spożywczych, okazała się świetną formą nauki i doskonałą zabawą. Zadaniem uczniów było sprawdzenie, czy za pomocą naturalnych wskaźników kwasowo-zasadowe tj. kapusta, buraki i herbata, możemy określić odczyn popularnych substancji użytku codziennego (mleka, cukru czy proszku do prania). Nasza młodzież spisała się niezawodnie. Z ogromnym zaangażowaniem wykonali zadanie. Poprawnie określili wnioski. Udowodnili, że kuchnia to doskonałe laboratorium chemiczne i nawet w pandemii można eksperymentować. Gratuluję uzyskanych wyników i dziękuję za Waszą pracę. Zapraszam do obejrzenia filmu, który wykonali uczniowie klasy 2F_POD.

      K. Rogińska