• Udział w Giełdzie Szkół Ponadpodstawowych

     • 22 marca 2023 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Hubert Chojnowski, Paweł Samluk, Julia Dąbkowska, Bruno Przybylski , Zuzanna Długozima, Kinga Dziemińska, Sebastian Kozikowski oraz Aleksander Perełka reprezentowali naszą szkołę podczas Giełdy Szkół Ponadpodstawowych, zorganizowanej przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Łomży.  Poza pokazaniem prezentacji i filmu promocyjnego, odbyli oni wiele rozmów opowiadając o profilach, atmosferze w szkole i wydarzeniach, które odbywają się na jej terenie.

     • Światowy Dzień Poezji

     • Z okazji Światowego Dnia Poezji uczniowie z Koła Miłośników Książki-Amelia Andrychowska, Paulina Krupa, Eryk Wojtkowski i Stanisław Śmiechowski czytali dziś wiersze Marka Lechowicza. Zostali zaproszeni przez Panią Elżbietę Chamryk do Biblioteki Publicznej-Filia Nr 6 w Łomży. Opiekun: Dorota Przestrzelska

     • Kobiecy Wieczorek Poetycki w I LO

     • 8 marca z okazji Dnia Kobiet odbył się Wieczorek Poetycki, zorganizowany przez Magdalenę Głębocką z 3b oraz Otylię Boroń z 2c. W występach wokalnych oraz recytatorskich nasi uczniowie ukazali różne oblicza kobiecości. Występujący w poezji oraz muzyce podkreślili, że kobiecość jest cudownym darem.

      Wieczorki poetyckie na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń w naszej szkole i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Z niecierpliwością czekamy na kolejny.

       

      Za zdjęcia dziękujemy Magdalenie Głebockiej oraz Michałowi Zaborszczykowi.

     • Rekrutacja na rok szkolny 2023-2024

     • W zakładce REKRUTACJA (z prawej strony) znajdują się już aktualne informacje dotyczące oferty szkoły na rok szkolny 2023-2024. Zapraszamy do zapoznania się z nimi. 

      REKRUTACJA

       

      Nabór DO KLAS DWUJĘZYCZNYCH  prowadzony jest elektronicznie od 15 maja 2023 r. do 29 maja 2023 r. do godz. 15:00

       

      Nabór DO WSZYSTKICH POZOSTAŁYCH KLAS prowadzony jest elektronicznie od 15 maja 2023 r. do 19 czerwca 2023 r. do godz. 15:00.

       

       

       

       

     • Dzień Św. Patryka w ILO

     • Dnia 17 marca Irlandczycy obchodzą święto swojego patrona czyli Dzień Świętego Patryka. W tym roku dzięki pani prof. Katarzynie Jastrzębskiej oraz klasie 2c i my mogliśmy dołączyć do obchodów tego dnia. Wielu uczniów i nauczycieli ubrało się w „coś zielonego”, a szkolne korytarze wypełniły zielone dekoracje i balony. Przy auli można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia na specjalnie przygotowanej ściance, a także zakupić słodkości na kiermaszu. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na schronisko dla zwierząt „Arka”.

      Poza tym, z podczas lekcji języka angielskiego przeprowadzono ciekawe lekcje nawiązujące do Dnia św. Patryka.

      Dziękujemy klasie II C za przygotowanie wydarzenia i Państwu MK Grochowscy Fotografia za użyczenie foto budki.

      p.s Z przyczyn organizacyjnych świętowaliśmy dzień wcześniej.

     • Dzień Przedsiębiorczości w Akademii Nauk Stosowanych

     • W dniu dzisiejszym klasa IIIE uczestniczyła w II Dniu Przedsiębiorczości w Akademii Nauk Stosowanych w Łomży. Osiemnaście drużyn z miasta i regionu rywalizowało o puchar i cenne nagrody. Drużyna w składzie Kozłowski Jan, Winko Marcel, Chojnowski Hubert, Wądołowski Karol i Korytkowski Jakub zajęli III miejsce na najbardziej przedsiębiorczą drużynę.

      Dodatkowo Janek uzyskał tytuł "Najlepszy w teorii w rozgrywkach na najbardziej przedsiębiorcza szkołę".

      Zwycięzcom Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w drużynowych wyzwaniach.

     • Rekolekcje Wielkopostne w ILO

     • W dniach 13-15 marca odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne, które prowadzone były przez księdza Marka oraz księdza Andrzeja posługujących w ramach Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej. Rekolekcje były ubogacone świadectwami Iwony Pietrali - wokalistki oraz Ilony Joanny Adamskiej - twórczymi kampanii Nie hejtuję - motywuję.

      Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za ten dobry czas.

       

       

      zdjęcia: Michał Zaborszczyk z 3a

     • Uczeń ILO laureatem Podlaskiej Olimpiady Chemicznej

     • Z radością informujemy, że Kacper Rakowski (3A) uzyskał tytuł laureata tegorocznej edycji Podlaskiej Olimpiady Chemicznej. Kacper przygotowywał się do olimpiady kierunkiem pani prof. Karoliny Duchnowskiej.

      Gratulujemy serdecznie!

     • Awans do etapu centralnego XLIX Olimpiady Geograficznej

     • Z przyjemnością informujemy , że do etapu centralnego XLIX Olimpiady Geograficznej zakwalifikował się uczeń klasy IV F Jan Saniewski. Nauczycielem przygotowującym Janka do olipiady jest pani prof.jolanta Radgowska.

      Serdecznie gratulujemy Jankowi i życzymy dalszych sukcesów.

     • Nasze uczennice nagrodzone na Wojewódzkim Konkursie Recytatorsko-Fotograficznym "Podlaskie w moim sercu"

     • Uczennice naszej szkoły: Aleksandra Wojsław i Paulina Krupa nagrodzone na Wojewódzkim Konkursie Recytatorsko-Fotograficznym "Podlaskie w moim sercu"

      Aleksandra zdobyła I miejsce w części recytatorskiej konkursu i II miejsce w części fotograficznej. Paulina natomiast otrzymała III Nagrodę i Nagrodę Miejskiej Bilioteki Publicznej za wiersz własnego autorstwa, który prezentowała na konkursie.

     • Awans do etapu centralnego Olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"

     • Z satysfakcją informujemy, że następujący uczniowie zakwalifikowali się do etapu centralnego Olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego":

      Agnieszka Jadczak (kl. 2c),

      Lena Oleksy (kl. 3f),

      Hubert Chrostowski (kl. 1d)

      i Kamil Kossakowski (kl. 3f).

      Opiekunami uczniów są p. K. Lipska i p. A. Chojnowski.Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Spotkanie z absolwentką I LO - panią Anną Rybakiewicz, autorką książki „Lekarka nazistów”.

     • 22 lutego 2023 roku w Auli Szkolnej naszego liceum odbyło się spotkanie z wyjątkowym gościem, panią Anną Rybakiewicz, autorką książki „Lekarka nazistów”. Młodzież usłyszała wybrane fragmenty historii Alicji Sambor, głównej bohaterki książki. Zachęcamy do zapoznania się z tą pozycją 😊

      Pani Ania jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego. W czasie spotkania autorka odpowiadała na pytania uczniów dotyczące powstawania książki, jak również wspominała czas kiedy była licealistką. Podczas trwania wydarzenia była możliwość zakupu książki z autografem. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: III A, III B, II A, II C. Wydarzenie nie mogło by się odbyć, gdyby nie zaangażowanie uczniów: Wiktoria Rutkowska, kl. III A, Mateusz Krystowczyk, kl. III F, Szymon Głodkowski, kl. II E, Amelia Andrychowska, kl. IV B.

      Fotorelację z tego spotkania zawdzięczamy Michałowi Zaborszczykowi, kl. III A, Kornelii Grzymała, kl. III A i Wiktorii Rutkowskiej kl. IIIA.

      Osobą wspierająca inicjatywę była pani pedagog Anna Leszczewska. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia była pani psycholog Anna Przesław.

     • Podziękowanie dla ILO

     • Otrzymaliśmy podziękowanie za zbiórkę, którą w styczniu zorganizował Samorząd Uczniowski  na rzecz łomżyńskiego Hospicjum.

     • Studniówka 2023

     • 22 stycznia 2023, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, w mury szkoł wróciła Studniówka. Swoje święto mieli uczniowie klas czwartych, którzy w maju będą zdawac maturę. Swój pierwszy bal przeżywali w obecności dyrecji, wychowawców, nauczycieli i rodziców. Mamy nadzieję, że ten wieczór na długo pozostanie w ich pamięci. 

     • Awans do etapu okręgowego XVIII Olimpiady Przedsiębiorczości

     • Z wielką radością informujemy, że do etapu okręgowego XVIII Olimpiady Przedsiębiorczości zakwalifikowali się następujący uczniowie:

      Żebrowski Oskar kl.3D

      Godlewska Patrycja kl.3E

      Jagodziński Igor kl.3E

       

      Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszym etapie olimpiady.

     • I LO Złotą Szkoła w rankingu Liceów miesięcznika Perspektywy 2023

     • I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki uzyskało ponownie tytuł Złotej Szkoły w Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2023,  przeprowadzanym przez miesięcznik „Perspektywy.

       

      W Rankingu Liceów  nasza szkoła  awansowała o 18 miejsc - na  miejsce  145 w Polsce, natomiast w województwie podlaskim zajęła  4 miejsce.

       

      Z kolei w Rankingu Olimpijskim zajmujemy 79 miejsce w Polsce, co oznacza awans aż o 53 miejsc w stosunku do roku ubiegłego. 

       

      Natomiast w Rankingu Maturalnym awansowaliśmy o 15 miejsc i zajmujemy miejsce 149 w Polsce oraz 4 miejsce w województwie podlaskim, i jesteśmy jedyną szkołą z Łomży, która znalazła się w gronie 300 wyróżnionych szkół.

       

      Gratulujemy wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy przyczynili się do sukcesu szkoły. 

       

      https://2023.licea.perspektywy.pl/2023/rankings

       

     • Awans do etapu okręgowego LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

     • Z wielką radością informujemy, że sześcioro zdolnych autorów będzie reprezentowało naszą szkołę na etapie okręgowym LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

      Są to: Agnieszka Jadczak i Julia Karwowska z klasy IIC, Maria Chmielewska - uczennica IIID, Iga Kozikowska z klasy IIIE, Edgar Bagiński i Maksymilian Kucharski z klasy IVE.

      Wszystkim im serdecznie gratulujemy i życzymy jak najwięcej satysfakcji w przyszłości.

     • Awans do etapu okręgowego Olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"

     • Z radością informujemy, że następujący uczniowie zakwalifikowali się do etapu okręgowego Olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" Są to:Agnieszka Jadczak (kl. 2c), Lena Oleksy (kl. 3f), Hubert Chrostowski (kl. 1d), Szymon Karwowski (kl. 3d) i Kamil Kossakowski (kl. 3f).

      Opiekunami uczniów są p. K. Lipska i p. A. Chojnowski.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Awans do etapu okręgowego LXIV Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

     • Z satysfakcją informujemy, że do etapu okręgowego LXIV Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zakwalifikowali się następujący uczniowie: Igor Lemański (kl. 4c), Maksymilian Kucharski (kl. 4e), Sebastian Kozikowskie (kl. 2e), Piotr Gołaś (kl. 1c) i Jakub Włostowski (kl. 1c)

      Gratulujemy i życzymy powodzenia na następnym etapie Olimpiady!