• VII Powiatowy Konkurs Recytatorski „ZNAM ZIEMIĘ ŁOMŻYŃSKĄ”

     • Szanowni Państwo 


      I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży serdecznie zaprasza nauczycieli i młodzież Państwa Szkoły do wzięcia udziału

      w VII Powiatowym Konkursie Recytatorskim „ZNAM ZIEMIĘ ŁOMŻYŃSKĄ”

      pod HONOROWYM PATRONATEM

      PREZYDENTA MIASTA ŁOMŻY


                  Celem konkursu jest upowszechnienie wśród uczniów 7 i 8 klas szkoły podstawowej oraz uczniów szkoły ponadpodstawowej wiedzy o ziemi łomżyńskiej i jej okolicach. Szczegółowe informacje podane są w regulaminie konkursu, który zamieszczony jest na stronie: http://1lo.lomza.pl/

      Zgłoszenia należy przesłać do dnia 25 października 2022 roku na e–mail podany przez organizatora: dorthy5@wp.pl lub listownie na adres szkoły: I Liceum Ogólnokształcące
      w Łomży, 18- 400 Łomża, ul. Bernatowicza 4, z dopiskiem – Konkurs Recytatorski - ”ZNAM ZIEMIĘ ŁOMŻYŃSKĄ”.
       

      Konkurs odbędzie się dnia 4 listopada 2022 roku o godzinie 10.00 w Auli I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży.

      Najlepsi wykonawcy uhonorowani zostaną nagrodami rzeczowymi za I, II i III miejsce, Nagrodami Organizatora oraz wyróżnieniami. Organizator przewiduje możliwość przyznania wyróżniającemu się uczestnikowi Grand Prix.

      Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela Koordynator konkursu:  nauczyciel bibliotekarz I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, Dorota Przestrzelska – 511 047 475

      Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.


      Łomża, dnia 26. 09. 2022r. 


       Znam Ziemię Łomżyńską REGULAMIN 2022.doc 


     • „Tańczące Parabole” – edukacyjny projekt taneczny

     • Drodzy uczniowie!

      W naszej szkole trwają właśnie „Tańczące Parabole” – jedyny edukacyjny projekt taneczny w regionie. Zachęcamy Was do zapisów, aby wziąć udział w kolejnych etapach projektu. Czekają na Was

      warsztaty z artystami tańca, podczas których poznacie tajniki sztuki tanecznej w różnych jej odsłonach. Będziecie mogli oglądać spektakle taneczne, spotykać się z profesjonalnymi tancerzami i choreografami z Polski, zrealizujecie mini spektakl taneczny prezentowany przed publicznością.

      Projekt:

      •  poszerzy Wasze horyzonty
      • sprawi że zaczniecie inaczej postrzegać sztukę, taniec i siebie jako odbiorców/ twórców sztuki
      • daje wiedzę, która przyda Wam się i w szkole (matura!!) i całym Waszym życiu. To będzie przygoda, którą będziecie długo wspominać.

      Więcej informacji i zapisy do udziału znajdziecie na stronie: http://www.podlaskiestowarzyszenietanca.pl/parabole/ Aby zapisać się do kolejnych etapów należy wybrać swoją szkołę oraz wypełnić formularz Polecamy gorąco!

      Projekt jest realizowany w ramach programu @PrzestrzenieSztukiBiałystok. Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków @MinisterstwoKulturyiDziedzictwaNarodowego, realizowany przez @NIMiTpolska oraz @instytutteatralny.

     • Zwolnieni z teorii

     • Odwiedziła nas dzisiaj Marta z fundacji organizującej olimpiadę zwolnienizteorii, która przybliżyła naszym uczniom ideę olimpiady. Nasi uczniowie z powodzeniemi brali udziała w tej olimpiadzie w przeszłości więc tym bardziej zachęcamy do udziału z niej w tym roku.

     • TYDZIEŃ DLA PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH

     •  

                  

                     W dniach 12-16 września 2022 r. nasza szkoła wzięła udział w kampanii edukacyjno-informacyjnej ,,Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych”. Jej celem było przekazanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych.
       

      Społeczność szkolna miała możliwość  zapoznania się z materiałami informacyjnymi przygotowanymi przez Główny Inspektorat Sanitarny. Dotyczyły one profilaktyki chorób zakaźnych, takich jak: grypa, błonica, krztusiec, odra, ostre nagminne porażenie dziecięce (poliomyelitis) oraz wirusowe zapalenie wątroby typu A, a także szczepień przeciwko COVID-19.

      Została przygotowana przez uczniów  wystawa propagująca korzyści dotyczące profilaktyki zdrowotnej i efektów wczesnego zapobiegania chorobom zakaźnym- zwłaszcza grypy.

                    

                     Udział w przedsięwzięciu był okazją do poszerzenia wiedzy na ten  temat.

       

       


      Nauczyciele: biologii i chemii

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022-2023

     • W czwartek 1 września spóleczność szkolna ILO  spotkała się w Auli na uroczystosci rozpoczęcia roku szkolnego. Dla siedmiu klas pierwszych był to pierwszy dzień w nowej szkole, który poprzedziły biwaki integracyjne. 

      Wszystkim uczniom życzymy powodzenia.