• Sukces Wiktora Pieńkowskiego

     • Miło nam poinfirmowac, że Wiktor Pieńkowski, z klasy 2EG, został FINALISTĄ 62. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.  Wiktor przygotowywał sie do olimpiady pod czujnym okiem pani prof.  Katarzyny Lipskiej. Obojgu serdecznie gratulujemy! 

     • w Międzynarodowy Dzień Teatru pamiętamy o naszym Teatrze Maskarnia

     • Dziś obchodzimy Dzień Teatru dlatego nie zapominamy o naszym "czarnym teatrze". Teatr Maskarnia działa od 2005 r. w I Liceum Ogólnokształcącym i Publicznym gimnazjum nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, a jego założycielką jest polonistka pani prof. Magdalena Szyszko. Od 2008 teatr posługuje się formą czarnego teatru, która wykorzystuje właściwości niektórych materiałów świecących w świetle ultrafioletowym.

      W zespole tworzą się przyjaźnie, które trwają nawet na studiach. Maskarnia łączy dzieciaki między klasami, między szkołami.

      „W zespole panuje bardzo ciepła atmosfera. Czujemy się jak w prawdziwej rodzinie. Cały zespół stuprocentowo angażuje się w przedstawienie, nie ma chwili, że nic nie robimy. Ciągle rozwijamy swoje umiejętności, a jednocześnie dobrze się bawimy. Pierwszy raz zobaczyłam Maskarnię na dniach otwartych i wiedziałam, że chce się tam zapisać.” - Julia

      „Czarny teatr zafascynował mnie a szczególnie to, że ze zwykłych szmatek i światła ultrafioletowego można stworzyć coś wielkiego” - Lidia

      Do największych sukcesów MASKARNI należą:

      Finał III edycji Festiwalu Małych Form Teatralnych pod hasłem „Dramat i tragedię pozostaw teatrowi” w Białymstoku, 2005 rok - II miejsce

      Finał IV edycji Festiwalu Małych Form Teatralnych pod hasłem „Dramat i tragedię pozostaw teatrowi” w Białymstoku, 2006 rok - II miejsce

      Finał VI edycji Festiwalu Małych Form Teatralnych pod hasłem „Dramat i tragedię pozostaw teatrowi” w Białymstoku, 2008 rok - II miejsce

      Finał VII edycji Festiwalu Małych Form Teatralnych pod hasłem „Dramat i tragedię pozostaw teatrowi” w Białymstoku, 2009 rok - I miejsce

      III Ogólnopolski Konkurs Artystyczny „Młode Talenty” w kategorii teatralnej w Bydgoszczy, 2010 rok - I miejsce

      X przegląd małych form teatralnych „Dramat i tragedię pozostaw teatrowi” w Białymstoku, 2012 rok - III miejsce

      Jugend Theater Tage w Zittau, 2013 rok - Udział w festiwalu jako jeden z dwóch

      zakwalifikowanych przedstawicieli Polski. (Nagród nie przyznawano)

      Poznański Festiwal Teatrów „Marcinek” w Poznaniu, 2014 rok – wyróżnienie

      2015 rok - udział w ćwierćfinale programu TVN "MAM TALENT" (występ w odcinku na żywo)

       

     • Podsumowanie zbiórki karmy dla Łomżyńskiego Schroniska dla Zwierząt "ARKA"

     •  

       

      Dzisiaj zawieźliśmy o Łomżyńskiego Schroniska dla Zwierząt „ARKA” przyniesioną przez uczniów i nauczycieli karmę dwięc czas na podsumowanie. Jak zwykle mogliśmy na was liczyć – w ciągu półtora tygodnia zebraliśmy tyle karmy, że wypełniła ona cały boks w szatni! A wszystko to  dzięki zaangażowaniu m. in. osób, które nagrały filmik „Psiaki” oraz wszystkich klas oraz nauczycieli, którzy dołączyli do zbiórki.

      Schronisko można wesprzeć jeszcze przez 15 dni wpłacając pieniądze na  https://zrzutka.pl/5vtxrf

       

      Dziękujemy naszym tegorocznym maturzystom, którzy oderwali się chwilę od nauki i nakręcili filmik „Psiaki”. Z klasy 3b: Agnieszka Witek, Aleksandra Bielska, Franek Przybylski, Iga Gąsiewska, Jakub Mazewski, Jędrzej Perkowski, Karolina Pietrzak, Martyna Maciejewska, Paulina Stanisławska, Wiktoria Mamczyc, Zosia Obryska Zuzia Domańska oraz Paula Rafałowska z klasy 3c.

       

      Dziękujemy też ekipie, która dzisiaj pomagała w transporcie karmy do schroniska, a byli to: Kuba Mazewski, Jędrzej Perkowski, Franek Przybylski, Agnieszka Witek, Magda Łukaszewska (3e), Julia Kuligowska (2AP), Agnieszka Prusaczyk (3e), Gabrysia Łukasik (2AG) , Laura Litwińczyk (2CG)

     • Szachowy sukces Moniki Marcińczyk

     • Gratulujem Monice Marcińczyk, z klasy 2BP, która zdobyła brązowy medal 🥉 na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 18 - Dziewczęta w szachach klasycznych ♟♟ http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_96/results.html?l=pl&tb=10_

     • Światowy Dzień Zespołu Downa - Dzień Kolorowej Skarpetki.

     • Pogoda za oknem nie rozpieszcza, ale dziś witamy 1 dzień wiosny! Warto jednak pamiętać, że 21 marca obchodzimy jeszcze jedno bardzo ważne wydarzenie, a mianowicie Światowy Dzień Zespołu Downa znany również jako Dzień Kolorowej Skarpetki.

      Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa, święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Celem dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa.

      Czym jest Zespół Downa?

      Zespół Downa to zespół wad wrodzonych polegający na tym, że w 21. parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch mają trzy chromosomy.

      Tutaj można znaleźć kilka faktów https://trysomeme21.com/21-faktow-o-zespole-downa/

       

     • Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2021/2022

     •  Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2021/2022


      Ogłaszamy terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych. Ustalony przez Ministra Edukacji i Nauki harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.


      Terminy te nie dotyczą szkół policealnych, branżowych szkół II stopnia oraz szkół dla dorosłych  na rok szkolny 2021/2022. Harmonogramy do tych szkół będą ogłaszane przez właściwego kuratora oświaty.

      Najważniejsze informacje

      • Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 17 maja 2021 r. do 21 czerwca 2021 r., z wyjątkiem szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz do szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych, do których wnioski składane od 17 maja 2021 r. do 31 maja 2021 r.
      • Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie
       o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy złożyć od 25 czerwca 2021 r. do 14 lipca 2021 r.
      • Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 22 lipca 2021 r.
      • Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia 2021 r.
      • W terminie od 23 lipca 2021 r. do 30 lipca 2021 r., w przypadku kandydatów zakwalifikowanych, składa się potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku
       o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe - także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie
       o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.
      • W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub kandydat pełnoletni informuje o tym dyrektora szkoły
       w terminie do 20 sierpnia 2021 r. do godz. 15.00. Należy wskazać wówczas przyczynę niedotrzymania pierwotnego terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 24 września 2021 r.
      • Nieprzedłożenie do 24 września 2021 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.
      • Ogłoszony harmonogram www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/terminy-rekrutacji-do-szkol uwzględnia również terminy przewidziane na czynności sprawdzające
       (o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe) oraz czynności przewidziane w postępowaniu odwoławczym (o których mowa w art. 158 ust. 6-9 ustawy – Prawo oświatowe).
      • W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022 przeprowadza się postępowanie uzupełniające w terminach określonych w tabeli.
      • Kandydaci do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2021/2022, będą przyjmowani do tych szkół w trakcie roku szkolnego (na podstawie art. 130 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe).
      • Za zapewnienie miejsca w szkole ponadpodstawowej wszystkim realizującym obowiązek nauki dzieciom i młodzieży zamieszkującym na obszarze powiatu odpowiada rada powiatu (zgodnie z art. 39 ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe).


      Departament Informacji i Promocji

      Ministerstwo Edukacji i Nauki
     • Awans uczniów ILO do etapu CENTRALNEGO 50. Olimpiady Biologicznej

     • Z radością dzielimy się z wami wiadomością, że Kacper Borawski i Jędrzej Perkowski (obaj z klasy 3b) zakwalifikowali się do etapu CENTRALNEGO 50. Olimpiady Biologicznej. Gratulujemy obu panom oraz ich nauczycielce pani Ewie Urbańskiej i życzymy sukcesów w finale.

     • Wspomnienie Dnia Kobiet w ILO

     • Już jutro 8 marca – dzień, w którym co roku na korytarzach mijaliśmy naszych panów w eleganckich garniturach, i nasze panie  uśmiechające się jakby bardziej promiennie niż zazwyczaj i patrzące na swych kolegów z dużo większą życzliwością. Były kwiaty, czekoladki, ale najczęściej panowie wykazywali się dużą kreatywnością i zawsze udawało im się zaskoczyć swoje koleżanki czymś miłym.

      Będzie nam tej wyjątkowej atmosfery jutro bardzo brakować dlatego dla przypomnienia jak to bywało w Bernacie ‘odkopaliśmy’ dla was kilka zdjęć.

      Na jednym ze zdjęć widnieje Piotr Domalewski, wybitny reżyser, którego filmy nagradzane są na festiwalach, a który był uczniem  LO.

       

     • Awans do etapu wojewódzkiego Olimpiady Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego

     • Do etapu wojewódzkiego Olimpiady Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

      Łucja Twarowska i Albert Dybowski z Klasy IIEG

      oraz Alicja Skowrońska i Maksymilian Kucharski z Klasy IIEP.

      Serdecznie gratulujemy całej czwórce oraz ich opiekunce Pani Prof. Katarzynie Lipskiej