• Kiermasz charytatywny

          • W dniach 23-24.10.2023 w naszej szkole odbył się kiermasz ciast. Społeczność

            szkolna miała okazje kupić i spróbować pysznych wypieków przygotowanych przez uczniów klas I B i II F oraz nauczycieli. Łącznie zebrano 2700 zł. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczono na wsparcie 4-letniego chłopca Wiktora Ratajczak.

            Link do zapoznania się z historią Wiktorka i jego nierówną walką o zdrowie: https://www.siepomaga.pl/wiktorek-ratajczak

            Wszystkim zaangażowanym w akcję charytatywną - Dziękujemy! „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co

            ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” św. JP II

            Anna Przesław – psycholog szkolny Anna Leszczewska – pedagog szkolny

          • Warsztaty na Politechnice Białostockiej

          • 23 i 25 października klasy 1d i 2d  uczestniczyły w warsztatach na Politechnice Białostockiej podczas Podlaskich Dni Matematyki.

            Jako że, klasa 2d jest klasą dwujęzyczną to jej uczniowie uczestniczyli w zajęciach w języku angielskim prowadzonych przez Nuno Bastos z Portugalii.

          • Sukces gimnastyczek z naszej szkoły

          • Dwie uczennice klas pierwszych Lila Mielnicka (l D) i Lena Lutrzykowska (I G) w ubiegłą niedzielę startowały w Krajowym Turnieju Gimnastycznym w Ostrołęce.

            Lila Mielnicka (r.2009) w swojej kategorii wiekowej zajęła I miejsce natomiast Lena Lutrzykowska (r.2008) zajęła III miejsce. Dziewczęta na co dzień trenują w klubie sportowym Będę Hero. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Medal „Dzielnych tworzą dzielni i zacni” dla pani prof. Jolanty Radgowskiej

          • Podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej medal „Dzielnych tworzą dzielni i zacni” z rąk dyrekcji ILO otrzymała pani profesor Jolanta Radgowska.

             

            Oto laudacja, którą wygłosiła pani dyrektor Katarzyna Lipska

             

            Kończący swą kadencję wieloletni Dyrektor Szkoły Pan Zygmunt Zdanowicz w roku 2004 ustanowił wyjątkowe wyróżnienie – medal, na którym wyryte zostały słowa  Horacego: „Dzielnych tworzą dzielni i zacni”.

            Powołana 5- osobowa Kapituła za aprobatą  Rady Pedagogicznej honoruje tym wyróżnieniem tych, którzy w sposób szczególny budują prestiż i wizerunek Szkoły w środowisku.

             

            Wśród grona wyróżnionych mamy wielu wybitnych pedagogów, absolwentów , rodziców czy przyjaciół Szkoły. Dziś chcemy poprosić o przyjęcie tego wyróżnienia wyjątkowego nauczyciela. Kogoś, kto nie będąc absolwentem tej Szkoły stał się jej integralną, nieodłączną częścią.

             

            Wzór pracowitości i odpowiedzialności.

            Ale chciałabym zacząć  nietypowo.  Od statystyki, tak bliskiej naszej koleżance. Nauczycielka geografii, pani profesor Jolanta  Radgowska od początku pracy w naszej szkole podjęła trudną pracę z olimpijczykami. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Ze statystyk wynika, że do ubiegłego roku szkolnego Pani profesor przygotowała do udziału w etapie centralnym Olimpiady Geograficznej 48 olimpijczyków, z czego 14 zostało laureatami.  Warto dodać, że nasza Szkoła w zestawieniu 49. edycji Olimpiady znalazła się w gronie szkół, z których uczniowie zdobyli  najwięcej tytułów laureata i finalisty – zajęliśmy w tym rankingu 6 miejsce. Natomiast p. Profesor w rankingach nauczycieli, którzy przygotowali największą liczbę olimpijczyków w Polsce znalazła się na 8 miejscu.  Gratulacje!

            Odniosłam się statystycznie do Olimpiady Geograficznej, ale nie można zapomnieć                o sukcesach uczniów  p. Profesor w Olimpiadzie Nautologicznej, Statystycznej czy o Złoty Indeks AGH. I oczywiście w czasach, gdy jeszcze funkcjonowało Publiczne Gimnazjum numer 6 – dziesiątki laureatów i finalistów w Konkursie Geograficznym.

             

            Za te osiągnięcia została Pani uhonorowana odznaką im. Prof. Anny Dylikowej przyznawanej przez Komitet Centralny Olimpiady Geograficznej.  

            Pani trud znalazł również uznanie w oczach władz oświatowych i samorządowych. Dowodem są liczne nagrody. Znalazła się Pani w gronie Nauczycieli Olimpijskich TST.

             

            Na te sukcesy zapewne złożył się trud uczestników, ale przede wszystkim Pani niezwykłe zaangażowanie i praca. 

            Przy tym wszystkim trzeba zaznaczyć, że  poświęca p. Profesor swój czas i zaangażowanie

            w równym stopniu tym szczególnie zdolnym , jak też i tym, którzy przygotowują się do matury, czy z opanowaniem materiału geograficznego mają problemy.

            Wyniki matur z geografii naszych uczniów zawsze plasują naszą Szkołę na wysokich miejscach w województwie i Polsce.

             

            To tylko jedna z licznych odsłon rzetelnej pracy p. profesor Radgowskiej. Dodać przecież trzeba liczne innowacje pedagogiczne, zajęcia terenowe, wyjazdy krajoznawcze, prowadzenie klas autorskich.

             

            Jest pani mistrzynią w organizacji wartościowych i zawsze na najwyższym poziomie przygotowywanych przedsięwzięć. Czy to trwający wiele lat konkurs dla uczniów klas drugich „Ziemia łomżyńska, nasza mała Ojczyzna”, czy akcje charytatywne. Czy tak, jak chociażby organizacja w 2015 r. etapu okręgowego Olimpiady Geograficznej, za który zebrała Pani najwyższe noty. Zawsze dba Pani o każdy najmniejszy detal, o każdy szczegół.

            Od wielu lat jest Pani również opiekunem szkolnego koła Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Jest to jedna z tych dziedzin Pani działań , gdzie dotyka Pani najbardziej delikatnych sfer ducha swoich wychowanków. Uczy ich  Pani nie tylko historii, kultury, walorów geograficznych ale przede wszystkim szacunku dla piękna i bogactwa ziemi łomżyńskiej.

             

            To wszystko jest możliwe dzięki niespotykanej pracowitości, sumienności

            i odpowiedzialności. 

            Pani zawsze wymagała przede wszystkim od siebie. I w realizacji swojego przedmiotu,

            w pracy którą Pani wykonuje jest Pani autentyczna, prawdziwa i szczera.

             

            Jest pani pedagogiem wymagającym, ale niezwykle sprawiedliwym.

             

            Bardzo szybko zdobyła sobie Pani uznanie wśród uczniów i rodziców. A także niezwykły szacunek. Rozbudza Pani w swoich uczniach twórczą pasję. Potrafi budować relacje

            z uczniami i rodzicami. Takie, które potrafią przetrwać lata.

             

            W uznaniu za Pani postawę, ogromną pracę na rzecz szkoły, kreatywność i autentyczność bardzo prosimy o przyjęcie naszego szkolnego wyróżnienia.

             

          • Stypendyści Prezydenta Miasta Łomża z I LO

          • Z radością informujemy, że  nasi uczniowie zdobyli 8 stypendiów Prezydenta Miasta Łomża za swoje osiągniecia w roku  szkolnym 2022/2023.

             

            Stypendium naukowe uzyskali:

            • Hubert Chrostowski
            • Agnieszka Jadczak
            • Kamil Kossakowski
            • Jan Saniewski

             

            Stypendium sportowe zdobyli:

            • Bartosz Rogiński
            • Aleksandra Sawko

             

            Nagrodę Edukacyjną przyznano:

            • Marii Róży  Chmielewskiej
            • Aleksandrze  Sikorskiej

             

            Wszystkim serdecznie gratulujemy!

          • Otwarcie charytatywnego miejsca DOBROdzielnia MIRD

          • Serdecznie zapraszamy Państwa na otwarcie charytatywnego miejsca DOBROdzielnia MIRD przy ul. Wyszyńskiego 11 w Łomży (przy parafii Sanktuarium Miłosierdzia Bożego), które odbędzie się 22 października 2023 (niedziela misyjna).

             

            Celem DOBROdzielni jest stworzenie bezpiecznej i inspirującej przestrzeni dla młodych ludzi, gdzie mogą się rozwijać, poczekać na rodziców, spotkać z rówieśnikami, a przy okazji dowiedzieć na temat życia dzieci z innych krajów - często dużo biedniejszych niż Polska. W nowo powstałym Centrum Edukacji Globalnej chcemy pomóc dzieciom doceniać to, co mają oraz pomagać im rozwijać radość i pasję do życia oraz szkoły.

             

            Jako mieszkańcy Łomży i okolic, chcemy wspólnie mieć swoją małą cegiełkę do walki z ubóstwem na świecie, więc wszystkie akcje będą skierowane, by wypływało z nich dobro, które będziemy przekazywali dalej w świat. Chcemy łączyć ludzi i działać razem.

             

            Docelowo zależy nam również, aby miejsce to też gromadziło pasjonatów pedagogów, którzy wspólnie, w jednym miejscu chcą działać na rzecz przeciwdziałania depresji wśród dzieci i młodzieży oraz wzmacniać ich potencjał. Jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy i pomysły szkół oraz nauczycieli.

             

            Dla dorosłych oferujemy Afrykańską kawę, herbatę i charytatywne ciasteczko w każdą niedzielę! W tygodniu wieczorami będziemy gościć studentów zagranicznych studiujących w Łomży, podróżników, ale przede wszystkim wszystkie osoby, które chcą dzielić się dobrem i spotkać drugiego człowieka, by nie czuć się samemu. To na razie początek.

             

            Serdecznie zapraszamy  na facebooka DOBROdzielni MIRD oraz Fundacji Międzynarodowy Instytut Rozwoju Dzieci, gdzie na bieżąco będziemy informować o dalszych szczegółach.

             

            Międzynarodowy Instytut Rozwoju Dzieci

             

          • Ślubowanie i Otrzęsiny klas pierwszych

          • 12 października 2023 uczniowie siedmiu klas pierwszych oficjalnie dołączyli do społeczności I Liceum Ogólnokształcącego, Tego dnia, w obecności dyrekcji, nauczycieli, rodziców, zaproszonych gości i przedstawicieli klas starszych złożyli Ślubowanie na sztandar szkoły,

             

            Po części oficjalnej przyszła pora na Otrzęsiny, które od kilkudziesięciu lat są tradycją naszej szkoły. Pierwszoklasiści musieli zmierzyć się z konkurencjami przygotowanymi dla nich przez Samorząd Uczniowski. Po reakcjach zgromadzonych w Auli wnioskujemy, że wszyscy świetnie się bawili.

             

            Zdjęcia: Otylia Boroń i Roksana Zubrzycka z kl 3c

          • I MIEJSCA W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH!

          • 11 października na boisku szkolnym Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży odbyły się Mistrzostwa Miasta w Drużynowych Biegach Przełajowych.

            W rywalizacji sportowej uczestniczyły drużyny ILO, IIILO, ZSTiO nr4, ZSWiO nr7, ZSMiO nr5.

            Reprezentacje naszej szkoły w kategorii dziewcząt i chłopców zajęły I miejsca.

            DRUŻYNA DZIEWCZĄT: Amelia Klimaszewska, Patrycja Antosiuk, Judyta Kuczyńska, Roksana Trzeciak, Katarzyna Kutyło, Judyta Kłys, Aleksandra Brulińska, Aleksandra Jakacka, Izabela Czerwińska, Amelka Kamola, Ania Dębek, Justyna Zambrzycka, Maja Zysk, Maja Wronowska, Dominika Szabłowska, Liwia Litwińczyk

            DRUŻYNA CHŁOPCÓW: Michał Dębek, Marcin Jurgielewicz, Michał Karwowski, Antoni Koda, Aleksander Marczuk, Maciej Mieczkowski, Bartłomiej Pleban, Bartosz Rogiński, Gabriel Rydelski, Jakub Szymanowski, Maciej Wądołowski, Stanisław Wiszniewski, Igor Zalewski, Michał Zaremba, Filip Dąbrowski.

            gratulacje!

          • Katarzyna Mazur wśród finalistów projektu "Matura na 100 procent"

          • Gratulujemy naszej absolwentce Katarzynie Mazur tytułu finalistki X jubileuszowej edycji Ogólnpolskiego Projektu "Matura na 100 procent". Katarzyna znalazła się w gronie 290 najlepszych maturzystów w sesji maturalnej 2023, a obecnie studiuje na SGH w Warszawie. 

          • Antoni Koda stypendystą Prezesa Rady Ministrów

          • Miło nam poinformować,  że nasz uczeń Antoni Koda otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2023/2024. Antek jest uczniem klasy 2e - dwujęzycznej o profilu społeczno-ekonomicznym i w zeszłym roku uzyskał najwyższą średnią w szkole: 5,60 oraz zachowanie wzorowe. Gratulujemy!

          • "Młodzi głosują"

          • Projekt "Młodzi głosują" za nami. Uczniowie klasy 3e przeprowadzili zajęcia dla wszystkich uczniów. Było o wadze i roli wyborów w demokratycznych państwach. Natomiast w czwartek były wybory!

            Na wyniki trzeba jeszcze poczekać, gdyż nie mogą być publikowane przed faktycznymi wyborami do Parlamentu, które odbędą się 15 października.

          • Europejski Dzień Języków Obcych

          • W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie klas 2 wzięli udział w konkursie sprawdzającym m.in. znajomość stolic europejskich, potraw z różnych krajów oraz języków jakimi posługują się ludzie na świecie.

            Konkurs wygrały klasy:

            I miejsce -klasa 2a

            II miejsce - klasa 2d

            III miejsce - klasa 2c.

            Wszystkim gratulujemy, a uczniom z klasy 3c i 3b dziękujemy za przeprowadzenie konkursu, który przygotowały anglistki.

          • XXXII Rajd PTTK „Poznajmy Kurpiowszczyznę”

          • Tęsknimy za różnorodnością – kochamy górskie krajobrazy oraz niewątpliwą urodę mazurskich jezior. Jednak, po raz kolejny uczestnicy rajdu organizowanego przez PTTK udowadniają, że można pokochać nasz rodzimy krajobraz oraz cieszyć się wędrując w sympatycznym gronie po bardzo bliskich nam okolicach.

            Wyjątkowo licznie stawiliśmy się na starcie XXXII Rajdu PTTK „Poznajmy Kurpiowszczyznę”, który ukończyliśmy w doskonałych humorach.

            Bardzo dziękujemy Pani Prof. K. Jastrzębskiej oraz Pani Prof. A. Ulińskiej za przesłane zdjęcia z trasy rajdu.

          • Spotkanie z ambasadorem Olimpiady Zwolnieni z Teorii

          • 28 września nasi uczniowie spotkali się z ambasadorem Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Wiktor - maturzysta z Poznania dzielił się swoim doświadczeniem realizacji projektu społecznego i zachęcał naszych uczniów do zmieniania swojego środowiska i realizacji marzeń.

          • Lekcja historii dla uczniów klas 1

          • W środę 27 września uczniowie klas pierwszych wzięli udział w lekcji historii, która tradycyjnie odbywa się przed ślubowaniem. Starsi koledzy i koleżanki przybliżyli pierwszoklasistom historię i tradycje naszej szkoły oraz sylwetki wybitnych wychowanków

          • Wnioski o Stypendia  Zarządu Województwa Podlaskiego za szczególne osiągnięcia w nauce

          • Stypendia  Zarządu Województwa Podlaskiego za szczególne osiągnięcia w nauce

             

            O stypendia mogą ubiegać się podlascy uczniowie lub absolwenci szkół ponadpodstawowych, którzy w ubiegłym roku szkolnym oprócz uzyskanej wysokiej średniej ocen, byli laureatami olimpiad i konkursów wiedzy. Do zdobycia jest kwota 6 tys. złotych. Wnioski o przyznanie stypendiów należy składać do 27 października br.

            Stypendia mogą otrzymać uczniowie szkoły podstawowej i ponadpodstawowej zamieszkali na terenie województwa podlaskiego, uzyskujący łącznie w roku szkolnym 2022/2023 następujące osiągnięcia:

            • uzyskali średnią ocen na koniec roku szkolnego w szkole podstawowej lub w szkole ponadpodstawowej co najmniej 5.0;
            • byli co najmniej trzykrotnie laureatem konkursu/olimpiady na szczeblu wojewódzkim/ponadwojewódzkim lub co najmniej jednokrotnie laureatem konkursu/olimpiady/turnieju na szczeblu ogólnopolskim/międzynarodowym.

            Wniosek o przyznanie stypendium może złożyć osoba, która w poprzednim roku szkolnym była uczniem szkoły. W przypadku uczniów, którzy w momencie składania wniosku są niepełnoletni, wniosek w ich imieniu składa rodzic lub opiekun prawny.

            Wiarygodność danych zawartych we wniosku potwierdza dyrektor szkoły, do której w poprzednim roku szkolnym uczęszczał uczeń ubiegający się o stypendium.

            Wnioski (uzupełnione elektronicznie) wraz z kserokopią dokumentów potwierdzających osiągnięcia edukacyjne uczniów w roku szkolnym 2022/2023 należy złożyć w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku bądź przesłać pocztą na adres:

            Departament Edukacji, Sportu i Turystyki
            Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
            ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14
            15 – 097 Białystok

            w nieprzekraczalnym terminie do dnia 27 października 2023 r.

            Kwota przyznanego stypendium dla jednego stypendysty za rok szkolny 2022/2023 wyniesie 6 tys. złotych.

            Wniosek stypendialny 2023

            Stypendia przyznawane są przez Zarząd Województwa Podlaskiego według zasad określonych w regulaminie stanowiącym załącznik do uchwały Nr XLII/381/17 Sejmiku Województwa Podlaskiego z dnia 30 października 2017 r. w sprawie zasad udzielania stypendiów dla uczniów za szczególne osiągnięcia w nauce w ramach Regionalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży Województwa Podlaskiego z późn. zm. 

             

          • Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych

          • ZARZĄDZENIE  NR  15/2023

             

            z dnia  26.09.2023 r.

             

            Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Łomży

            w sprawie dodatkowych dni wolnych od zajęć

            dydaktyczno – wychowawczych w roku szkolnym 2023/2024.

             

                      Na  podstawie  § 5 ust. 1 Rozporządzenia  Ministerstwa  Edukacji Narodowej 

            z dnia  5 października 2010 r.  ( Dz.U. Nr 186 poz. 1245)  oraz   Statutu   I   Liceum Ogólnokształcącego w Łomży ustalam co następuje:

             

            § 1. Po  zasięgnięciu  opinii  Rady Pedagogicznej w dniu  14.09.2023 r., Samorządu Uczniowskiego  oraz  Rady Rodziców – Uchwała nr   /2023 z dnia 25.09.2023 r. ustalam dodatkowe dni wolne od  zajęć dydaktyczno – wychowawczych tj.:

             

             

            •     2      listopada   2023 r.,

            •     3      listopada   2023 r.,

            •     2        maja         2024 r.,

            •     7        maja         2024 r.,

            •     8        maja         2024 r.,

            •     9        maja         2024 r.,

            •   10        maja         2024 r.,

            •   13        maja         2024 r.,

            •   31        maja         2024 r..

              

            § 2. Zarządzenie wchodzi z dniem podpisania.

             

          • "My z Kościuszki" - spotkanie z absolwentką panią Martą Iwanowską - Polkowską

          • W piątek, 22 września 2023 pani Marta Iwanowska-Polkowska, absolwentka I LO - matura 2000, spotkała się z naszymi uczniami w ramach projektu „My z Kościuszki”. Pani Marta jest z wykształcenia psychologiem i od lat pracuje jako psycholog, coach i trener. Jest autorką  bloga, a rok temu ukazała się jej książka #nażyć się.

            Podczas spotkania pani Marta odpowiedziała na pytania licealistów. Mówiła między innymi o tym, co oznacza tytuł jej książki - #nażyć się i czym w psychologii jest żywność.

            Dużo uwagi poświęciła budowaniu odporności psychicznej i radzeniu sobie ze stresem. Nie mogło zabraknąć również wspomnień z czasów szkolnych, gdzie pani Marta poznała swojego męża, Marcina.

            Mamy nadzieję, że spotkanie zainspirowało naszych uczniów do tego, by dbać o swój dobrostan i będą starali #nażyć się każdego dnia.

          • Spotkanie integracyjne Teatru Maskarnia

          • Teatr Maskarnia zorganizował w weekend spotkanie integracyjno-zapoznawcze. Podczas tego spotkania wzięli udział w zajęciach integracyjnych oraz opowiadali nowym uczniom o tym na czym polega czarny teatr. Był też czas na doświadczenie magii czarnego teatru podczas prób.

          • Spotkanie klas pierwszych z psychologiem Anną Przesław i pedagogiem Anną Leszczewską.

          • 14 września odbyło się spotkanie klas pierwszych z psychologiem Anną Przesław i pedagogiem Anną Leszczewską.

            Panie podkreślły jak ważne w naszym życiu są wszystkie emocje, a w chwilach gdy jest nam trudno sobie z nimi radzić - zawsze możemy skorzystać ze wsparcia. Prowadzące zapoznały wszystkich zgromadzonych ze specyfiką swojej pracy i zachęciły do odwiedzin gabinetu pedagoga i psychologa.

            Zapewniły, że żaden z uczniów nie pozostanie bez udzielonej mu pomocy.

          • Spotkanie z podróżnikiem Jędrzejem Lutostańskim

          • Naszym gościem był dzisiaj podróżnik Jędrzej Lutostański, absolwent II LO. Jędrzej, znany jako Jestem Jędrek ( https://m.facebook.com/jestemjedrek) spotkał się z naszymi uczniami i opowiedział im o swojej Pandemicznej podróży dookoła świata, która zajęła mu 218 dni. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o 18 krajach, które odwiedził Jędrzej, jego doświadczeniach związanych z poznawaniem innych kultur oraz ciekawych i przyjaznych ludzi.

            Kto wie? Może Jędrzej zainspirował naszych uczniów do spełniania swoich marzeń.

            Spotkanie zorganizowały: pani pedagog Anna Leszczewska i pani psycholog Anna Przesław.

          • Nasi uczniowie zdobyli certyfikaty

          • Wyjątkowe wydarzenie w życiu "Bernata" – wręczenie certyfikatów uczniom i absolwentom szkoły zdającym egzamin FCE organizowany przez British Council.

            Pod koniec maja, po raz pierwszy, na terenie naszej szkoły został przeprowadzony egzamin FCE, do którego przystąpili zarówno nasi absolwenci jak i obecni uczniowie. W dniu dzisiejszym całej grupie wręczono certyfikaty oraz drobne upominki od szkoły. Ogromnie cieszy nas fakt, że wszyscy mogą cieszyć się swoimi wynikami i mieli możliwość zweryfikowania oraz potwierdzenia swojej wiedzy.

            Szkoła z tradycjami nie musi być skansenem – nasza współpraca z British Council jest tego dowodem. Dziękujemy Pani Prof. Katarzynie Jastrzębskiej oraz Pani Prof. Annie Ulińskiej, które zorganizowały i doprowadziły do dzisiejszego finału. Dziękujemy również nauczycielom języka angielskiego za przygotowanie ich uczniów.

            Gorąco zachęcamy obecnych uczniów różnych klas do udziału w kolejnej sesji egzaminacyjnej – tym razem FCE oraz CAE. Naprawdę warto.

          • Narodowe Czytanie "Nad Niemnem"

          • Łomżyńska Miejska Biblioteka Publiczna od kilku lat organizuje Narodowe Czytanie. Reprezentanci naszej szkoły, uczniowie należący do Koła Miłośników Książki prowadzonego przez panią Dorotę Przestrzelską - Oliwia Borawska, Gabriela Walewska, Aleksandra Wojsław, Szymon Głodkowski, Stanisław Śmiechowski wzięli dziś udział w kolejnej już odsłonie Narodowego Czytania. Przed Miejską Biblioteką Publiczną w Łomży pięknie czytali fragmenty "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Dziękujemy im za poświęcony czas.

          • Biwaki integracyjne

          • Pod koniec sierpnia, zanim rozbrzmiał pierwszy dzwonek, uczniowie klas pierwszych spędzili dzień w Olszynach, gdzie podczas zajęć integracyjnych poznali lepiej swoich kolegów i koleżanki. Była to tez okazja, że poznać swoich wychowawców. 

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/3024

          • Po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej dyrekcja, nauczyciele i uczniowie wrócili dzisiaj do szkoły, by powitać nowy rok szkolny 2023/2024.

            Życzymy wszystkim spokojnego roku pełnego nowych wyzwań i sukcesów. Zawierajcie nowe przyjaźnie, pielęgnujcie „stare” i czerpcie radość z każdego dnia.

             

            zdjęcia: Michał Zaborszczyk z kl 4a

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

          • Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1 – 4 na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024, które odbędzie się 4 września na dziedzińcu z tyłu szkoły o godz. 9.00

            Po uroczystości uczniowie wszystkich klas udadzą się do wyznaczonych sal na spotkania z wychowawcami.

            UWAGA! Uczniowie klas 1a, 1b, 1c, 1f i 1g po spotkaniu z wychowawcami będą pisać test poziomujący z języka angielskiego dlatego prosimy wziąć długopis. Wyniki testu pomogą podzielić uczniów na dwie grupy i wybrać odpowiedni podręcznik.

            Klasy dwujęzyczne (1d i 1e) nie piszą tego testu.

          • Biwaki integracyjne klas 1

          • Biwaki integracyjne klas pierwszych odbędą się w Olszynach  wg harmonogramu:

            31 sierpnia 2023 - klasy 1a 1b 1g,

            1 września 2023 - klasy 1c 1d 1e 1f.

            Koszt wyjazdu wynosi 100zl . 

            Pieniądze zbierane będą podczas zebrania rodziców - 28 sierpnia.