• Spotkanie z absolwentką I LO - panią Anną Rybakiewicz, autorką książki „Lekarka nazistów”.

     • 22 lutego 2023 roku w Auli Szkolnej naszego liceum odbyło się spotkanie z wyjątkowym gościem, panią Anną Rybakiewicz, autorką książki „Lekarka nazistów”. Młodzież usłyszała wybrane fragmenty historii Alicji Sambor, głównej bohaterki książki. Zachęcamy do zapoznania się z tą pozycją 😊

      Pani Ania jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego. W czasie spotkania autorka odpowiadała na pytania uczniów dotyczące powstawania książki, jak również wspominała czas kiedy była licealistką. Podczas trwania wydarzenia była możliwość zakupu książki z autografem. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: III A, III B, II A, II C. Wydarzenie nie mogło by się odbyć, gdyby nie zaangażowanie uczniów: Wiktoria Rutkowska, kl. III A, Mateusz Krystowczyk, kl. III F, Szymon Głodkowski, kl. II E, Amelia Andrychowska, kl. IV B.

      Fotorelację z tego spotkania zawdzięczamy Michałowi Zaborszczykowi, kl. III A, Kornelii Grzymała, kl. III A i Wiktorii Rutkowskiej kl. IIIA.

      Osobą wspierająca inicjatywę była pani pedagog Anna Leszczewska. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia była pani psycholog Anna Przesław.

     • Podziękowanie dla ILO

     • Otrzymaliśmy podziękowanie za zbiórkę, którą w styczniu zorganizował Samorząd Uczniowski  na rzecz łomżyńskiego Hospicjum.