• Studniówka 2023

     • 22 stycznia 2023, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, w mury szkoł wróciła Studniówka. Swoje święto mieli uczniowie klas czwartych, którzy w maju będą zdawac maturę. Swój pierwszy bal przeżywali w obecności dyrecji, wychowawców, nauczycieli i rodziców. Mamy nadzieję, że ten wieczór na długo pozostanie w ich pamięci. 

     • Awans do etapu okręgowego XVIII Olimpiady Przedsiębiorczości

     • Z wielką radością informujemy, że do etapu okręgowego XVIII Olimpiady Przedsiębiorczości zakwalifikowali się następujący uczniowie:

      Żebrowski Oskar kl.3D

      Godlewska Patrycja kl.3E

      Jagodziński Igor kl.3E

       

      Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszym etapie olimpiady.

     • I LO Złotą Szkoła w rankingu Liceów miesięcznika Perspektywy 2023

     • I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki uzyskało ponownie tytuł Złotej Szkoły w Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2023,  przeprowadzanym przez miesięcznik „Perspektywy.

       

      W Rankingu Liceów  nasza szkoła  awansowała o 18 miejsc - na  miejsce  145 w Polsce, natomiast w województwie podlaskim zajęła  4 miejsce.

       

      Z kolei w Rankingu Olimpijskim zajmujemy 79 miejsce w Polsce, co oznacza awans aż o 53 miejsc w stosunku do roku ubiegłego. 

       

      Natomiast w Rankingu Maturalnym awansowaliśmy o 15 miejsc i zajmujemy miejsce 149 w Polsce oraz 4 miejsce w województwie podlaskim, i jesteśmy jedyną szkołą z Łomży, która znalazła się w gronie 300 wyróżnionych szkół.

       

      Gratulujemy wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy przyczynili się do sukcesu szkoły. 

       

      https://2023.licea.perspektywy.pl/2023/rankings

       

     • Awans do etapu okręgowego LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

     • Z wielką radością informujemy, że sześcioro zdolnych autorów będzie reprezentowało naszą szkołę na etapie okręgowym LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

      Są to: Agnieszka Jadczak i Julia Karwowska z klasy IIC, Maria Chmielewska - uczennica IIID, Iga Kozikowska z klasy IIIE, Edgar Bagiński i Maksymilian Kucharski z klasy IVE.

      Wszystkim im serdecznie gratulujemy i życzymy jak najwięcej satysfakcji w przyszłości.

     • Awans do etapu okręgowego Olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"

     • Z radością informujemy, że następujący uczniowie zakwalifikowali się do etapu okręgowego Olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" Są to:Agnieszka Jadczak (kl. 2c), Lena Oleksy (kl. 3f), Hubert Chrostowski (kl. 1d), Szymon Karwowski (kl. 3d) i Kamil Kossakowski (kl. 3f).

      Opiekunami uczniów są p. K. Lipska i p. A. Chojnowski.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Awans do etapu okręgowego LXIV Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

     • Z satysfakcją informujemy, że do etapu okręgowego LXIV Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zakwalifikowali się następujący uczniowie: Igor Lemański (kl. 4c), Maksymilian Kucharski (kl. 4e), Sebastian Kozikowskie (kl. 2e), Piotr Gołaś (kl. 1c) i Jakub Włostowski (kl. 1c)

      Gratulujemy i życzymy powodzenia na następnym etapie Olimpiady!