• Zapraszamy na premierę minispektaklu tanecznego "EMPTY LECTURES"

     •  

      „Gdyby moje życie było książką, przeczytałbym streszczenie. Nie mam czasu czytać książek, życie jest teraz tak intensywne...”

       

      Zapraszamy na premierę minispektaklu tanecznego "EMPTY LECTURES", zrealizowanego przez uczniów I i III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży.

       

      Pokaz to jeden z efektów projektu edukacyjnego "WIĘCEJ NIŻ TAŃCZĄCE PARABOLE" realizowanego wśród młodzieży licealnej regionu.

       

      27 listopada, godz. 16.00 w Miejskim Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży.

      Wstęp wolny.


      Koncepcja: Paweł Urbanowicz. Kreacja ruchu: uczniowie I i III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży.
      ___________________________________________
      #przestrzeniesztuki #nimitpolska #instytutteatralny #mkdnis_gov_pl
      Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków @Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przez @Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz @Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego 

       

     • Warsztaty taneczne z Projektem Artystycznym Meandry

     • Od czerwca do listopada 2022 roku tancerze z Projekt Artystyczny Meandry - Artur Hermanowski i Ewa Januć, kształtowali poczucie rytmu u naszych uczniów, w ramach cyklu warsztatów tanecznych. Program obejmował takie tańce jak Stara baba, walczyk, czy kujawiak.

      Głównym celem warsztatów tanecznych było uwrażliwienie młodzieży na dziedzictwo kulturowe, spuściznę po przodkach, tradycję, tak ważną dla trwałości więzi pokoleniowych. Istotnym elementem było podkreślenie nierozłącznych wartości takich jak kultura ludowa i patriotyzm lokalny, co jest podstawą tożsamości lokalnego społeczeństwa.

      Warsztaty zorganizowane zostały przy współpracy z Fundacją "Sztuk i Dialogu".n

     • Nasi sportowcy najlepsi w mieście!

     • W piątek Prezydent miasta Łomża pan Mariusz Chrzanowski wręczył stypendia Prezydenta w uznaniu osiągnięć naukowych i sportowych uczniów szkół łomżyńskich.

      Podczas tej uroczystości nagrodził też szkoły w kategorii współzawodnictwo sportowe za rok szkolny 2021/2022. Z dumą przekazujemy, że zajęliśmy I miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców. Puchar odbierali: Monika Marcińczyk i Jurek Równy. Brawo ILO!

     • Dzień Niepodległości w ILO

     • 10 listopada nasi uczniowie wzięli udział w akademii poświęconej 104. rocznicy odyzskania przez Polske Niepodległości. Podczas przygotowanej  przez Samorząd Uczniowski oraz panią prof. katarzynę Lipską i pana prof. Adama Chojnowskiego akademii wysłuchaliśmy ciekawej prezentacji na temat udziału profesorów i wychowanków naszej szkoły w walkach o niepodległość.

       

      11 listopada nauczyciele i uczniowie klas 4, po złożeniu kwiatów pod pomnikiem poświęconemu naszemu patronowi Tadeuszowi Kościuszko, wzięli udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości. 

       

      za fotolecje dziękujemy pani prof. Katarzynie Lipskiej i Otylii Czochańskiej z klasy 4cp 

     • Dyktando online z okazji Święta Niepodległości.

     • W dniach 11-13 listopada 2022 r. odbędzie się charytatywne dyktando online z okazji Święta Niepodległości.  Jest to cykliczne wydarzenie organizowane przez portal www.dyktanda.pl. W tym roku przeprowadzona zostanie już 3. edycja. Dyktando co roku przyciąga tysiące uczestników, którzy niosą pomoc, a jednocześnie zażarcie rywalizują o dobry wynik. Może w nim uczestniczyć każdy - dorośli, młodzież i dzieci. 

      Środki zebrane podczas tego wydarzenia zostaną przekazane Fundacji Zarys, która wysyła pomoc medyczną do Ukrainy. Do tej pory fundacja wysłała już osiem tirów z pomocą o wartości przekraczającej 2,6 mln zł. W ramach dyktanda gromadzimy środki na kolejnego tira.

      Aby wziąć udział w dyktandzie wystarczy zalogować lub zarejestrować się na portalu Dyktanda.pl oraz kliknąć WEŹ UDZIAŁ na poniższej stronie:

      https://www.dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2022?audio=1

      Organizatorem wydarzenia jest serwis edukacyjny Dyktanda.pl, natomiast treść dyktanda przygotowana została tradycyjnie, specjalnie na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objął kanał Historia Realna. Gorąco zachęcamy do wsparcia akcji poprzez udział w dyktandzie!

     • Stypendysta Prezesa Rady Ministrów

     • Gratulujemy Janowi Saniewskiemu z klasy 4f uzyskania stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2022/2022. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre 

     • Finał VII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Znam Ziemię Łomżyńską"

     • Ponad 40 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych Łomży i powiatu wzięło udział w VII Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Znam Ziemię Łomżyńską" , który odbył się 4 listopada w Auli naszej szkoły.

       

      Jury w składzie: Renata Igielska, Sylwia Lutostańska, Marlena Siok i Wawrzyniec Kłosiński (przewodniczący) przyznało następujące nagrody:

       

      w kategorii szkół podstawowych:

       

      I nagroda  - Kacper Miłoszewski ze Szkoły Podstawowej nr 5

       

      II nagroda - Piotr Śledziewski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy

       

      III nagroda - Wojciech Charubin ze Szkoły Podstawowej w Drozdowie.

       

      Nagrodę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży otrzymał Kacper Miłoszewski .

      Nagrodę Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi otrzymała Magdalena Kalinowska ze SP nr 5, a Nagrodę Organizatora - Eliza Szmitko ze SP w Jedwabnem.

       

      Wyróżnienia otrzymali:

      Kalina Błogosławska  (SP 9), Wiktoria  Szklanecka  (SP 1), Nadia Zawojska (SP 9), Magdalena Krajewska (SP 10), Gabriela Gradowska (SP 1), Gabriela Tymińska (SS Nowogród) i Laura Modzelewska (SP 9).

       

      w kategorii szkół ponadpodstawowych:

      I nagroda - Szymon Głodkowski (ILO) ,

      II nagroda - Maria Polak  (ILO)

      III nagroda  - Oliwia Szmitko  (IILO)

       

      Nagrodę Miejskiej Biblioteki Publicznej otrzymała Maria Polak.

      Nagrodę Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi otrzymał  Kamili Puczel z III LO, a Nagrodę Organizatora Dawid Kaczkowski, reprezentujący internat w Marianowie.

      Wyróżnienia otrzymały: Julia Wilińska z Katolickiego LO, Agnieszka Paulina Konopka z Katolickiej Bursy Szkolnej oraz Hanna Horoszewska z I LO.

       

      GRAND PRIX VII Powiatowego Konkursu recytatorskiego "Znam Ziemię Łomżyńską" jednomyślną decyzją jurorów otrzymała  Julia Krajewska z II Liceum Ogólnokształcącego.

       

      Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu jest pani Dorota Przestrzelska. W organizacji pomagali: pani Kamila Klimek, pani Anna Leszczewska, pani Anna Przesław oraz uczniowie z Koła Bibliotecznego: Amelia Andrychowska, Marta Muzyk, Paulina Krupa, Weronika Łada, Wiktoria Rutkowska, Igor Paduch i Eryk Wojtkowski.

       

      Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów, którzy ufundowali nagrody:

      Prezydent Miasta Łomża, Pan Mariusz Chrzanowski

      Pan Józef Babiel, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej

      Pani Teresa Fromelc-Pawelczyk, Dyrektor Miejskiej Biblioteka Publicznej w Łomży,

      Pan Artur Wierzbowski, Wójt Gminy Piątnica

      Pan Piotr Kłys, Wójt Gminy Łomża

      Pan Grzegorz Andrzej Palka, Burmistrz Nowogrodu

      Pan Mariusz Sachmaciński, Dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi w Drozdowie

      Pan Przemysław Balewski i Pan Zbigniew Forenc, Prezesi Zakładu Usług Informatycznych Novum w Łomży

      Państwo Anna i Tomasz Męczkowscy, Właściciele Firmy MJ Jedwabne

      Pan Ryszardowi Chrostowskiemu i Pan Tomaszowi Żelechowski, Właściciele Firmy BTM-Eurolinx w Łomży

      Państwo Joanna i Jarosław Śledziewscy, Właściciele Zakładu Piekarniczo – Cukierniczego w Piątnicy

      Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy

      Firma Office Center w Łomży

       

      Za fotorelację dziękujemy Wiktorii Rutkowskiej .

       

     • I miejsce drużyny ILO na Mistrzostwach Miasta w Szachach.

     • Dnia 5 listopada w Zespole Szkól Mechanicznych i Ogólnokształcących w Łomży odbyły się Mistrzostwa Miasta w Szachach.

      W rywalizacji sportowej uczestniczyły reprezentacje I LO, II LO, ZSEiO nr 6 i ZSMiO nr 5. 

      Drużyna naszej szkoły w składzie: Karolina Chojnowska, Michał Karwowski, Jakub Firmuga i Stanisław Wiszniewski zajęła I miejsce.

      Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych rozgrywkach!