• Wigilia w szkole

• 17 grudnia szkolne korytarze wypelnili odświętnie ubrani uczniowie, zapachy dań wigilijnych i  dźwięk kolęd, bo tego właśnie dnia odbyły się w naszej szkole klasowe spotkania wigilijne. Spotkaniom towarzyszyła radość i  wdzięczność, że w tym roku możemy znowu spotkac się w szkole i wspólnie przeżywać ten świąteczny czas. A w nastrój swiąteczny wprowadził nas Koncert Wigilijny, który przygotował Samorząd Uczniowski pod czujnym okiem pani prof. Katarzyny Lipskiej.

Dziękujemy uczniom, którzy wypełnili aulę swoim śpiewem i muzyką oraz zadbali o to, by wszystkie klasy mogły obejrzeć transmisję na teamsie.

A byli to: Natalka Bieniek, Wiktoria Czochańska, Weronika Kowalewska, Wiktoria Rutkowska, Weronika Łada, Magda Głębocka, Igor Paduch, Szymon Borawski, Mateusz Niksa.

Sprzęt i transmisja: Jakub Mieczkowski, Jakub Chojnowski.

Za fotorelację dziękujemy Izie Rybickiej.

• Awans do etapu okręgowego XLVIII Olimpiady Historycznej

• Z przyjemnościa informujemy, że do etapu okręgowego XLVIII Olimpiady Historycznej zakwaligikowali się:

Klaudia Nasiadko (3cp),

Alicja Skowrońska (3ep),

Maksymilian Kucharski (3ep),

Maciej Bączyk (3cg),

Maksymilian Ramatowski (3eg).

Gratulujemy i życzymy sukcesów podczas kolejnego etapu.

• Awans do etapu wojewódzkiego Olimpiady ZUS

• Z przyjemnością  poinformujemy , że do etapu wojewódzkiego Olimpiady ZUS zakwalifikowali się uczniowie: Andrychowska Amelia kl.3BP, Rajkowski Maksymilian kl.3CG i Trawiński Jakub kl.3DP. Gratulacje!

• Sukces Kacpra Rakowskiego

• Z ogromną radością informujemy, że uczeń klasy 2A, Kacper Rakowski awansował do kolejnej części etapu okręgowego 68. Olimpiady Chemicznej.Serdecznie gratulujemy Kacprowi i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach.

• Maraton Pisania Listów Amnesty International

• Po lekcjach wychowaczych dotyczących praw człowieka oraz działalności Amnesty International, dzisiaj nasi uczniowie wzięli aktywny udział w Maratonie Pisania Listów Amnesty International. Całość zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z panią prof. Katarzyna Lipską.

• 40. rocznica stanu wojennego

• 13 grudnia przypada 40. rocznica stanu wojennego. Aby przybliżyć wydarzenia z 1981 roku naszym uczniom, uczniowie klasy 3EP wraz z wychowawczynią panią prof. Katarzyna Lipską przygotowali prezentację, której wysłuchali prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły. Prezentacji towarzyszyły zdjęcia i utwory muzyczne z tamtego czasu.

• Awans do etapu okręgowego XLVIII Olimpiady Geograficznej

• Z przyjemnością informujemy, że do etapu okręgowego XLVIII Olimpiady Geograficznej zakwalifikowali się uczniowie : Łempicki Kacper (kl.3eg) , Sasinowska Wiktoria (kl. 3eg), Kropiewnicka Paulina ( kl. 3ep), Kucharski Maksymilian (kl. 3ep), Szyszko Michał ( kl. 3ep) , Saniewski Jan (kl. 3fp) , Przesław Dominika (kl. 3fp), Dzięgielewska Maja (kl. 2e), Kozłowski Jan (kl. 2e), Szymańska Katarzyna (kl. 2e) , Wądołkowski Kacper (kl. 2d). Gratulacje.

• Mikołajki w ILO

• Ten tydzień był bardzo pracowity dla Mikołaja. Odwiedził większość klas w tyk klasę 1e, która podzieliła się z nami zdjęciami.

• Stwórz hasło programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego na lata 2021-2027

• Zapraszamy do udziału w konkursie na hasło programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego na lata 2021-2027.

W konkursie mogą wziąć udział osoby fizyczne: osoby pełnoletnie oraz niepełnoletnie, za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego, które mieszkają w województwie podlaskim.

Konkurs polega na tym, by przesłać swoje autorskie hasło dotyczące programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego na lata 2021-2027. Praca konkursowa powinna mieć formę hasła, motta, myśli przewodniej czyli zwięzłego jednego zdania lub dwóch, maksymalnie do 200 znaków ze spacjami. Powinno ono nawiązywać do Programu, jego celów oraz wpływu na rozwój województwa podlaskiego.

Prace konkursowe można przesyłać od 25.11.2021 do 29.12.2021 r.

Organizator, czyli Województwo Podlaskie, wyłoni jednego zwycięzcę konkursu, który otrzyma nagrodę finansową o wartości 1,5 tys. zł. W zależności od atrakcyjności przesłanych prac przewidziane są także dwa wyróżnienia – ich autorzy otrzymają po 750 zł.

Laureaci mogą zostać zaproszeni do udziału oraz wypowiedzi podczas spotkania inaugurującego program, które planowane jest w 2022 r.

Więcej szczegółów, regulamin i formularze znajdują się na stronie internetowej konkursu.

Fundusze Europejskie dla Podlaskiego na lata 2021-2027 – to nowa nazwa dotychczasowego Regionalnego Programu Operacyjnego. Program będzie realizowany w perspektywie finansowej 2021-2027. Więcej informacji o projekcie programu można znaleźć na stronie https://rpo.wrotapodlasia.pl/konsultacje/.

Kontakt do Organizatora konkursu: tel. 85 66 54 944, 85 66 54 480, e-mail: rpowp@wrotapodlasia.pl.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

• Finał Drużynowych Mistrzostw Województwa Podlaskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w szachach

• 4 grudnia odbył się finał Drużynowych Mistrzostw Województwa Podlaskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w szachach. W zawodach finałowych uczestniczyło osiem najlepszych drużyn wyłonionych z  dwuetapowych eliminacji. Turniej rozegrano systemem kołowym (każdy z każdym).

Drużyna naszej szkoły w składzie: Monika Marcińczyk, Michał Kozłowski, Maksymilian Kucharski i Karolina Chojnowska zdobyła IV miejsce! GRATULUJEMY!

• Sukces uczniów ILO  na XXIX Giełdzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej – Scena Młodych Wokalistów im. M.Żemka

• 27 listopada 2021r. odbyła się XXIX Giełda Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej – Scena Młodych Wokalistów im. M.Żemka w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży.

Gratulujemy naszym uczniom: Kacprowi Żmudzie, Igorowi Paduchowi oraz Magdalenie Głębockiej sukcesów.

Protokół i lista nagrodzonych poniżej. Łomza http://www.rok.4lomza.pl/index.php?wiad=1230

W kategorii Piosenka anglojęzyczna:

I miejsce – Kacper Żmuda

II miejsce – Maja Wronowska

III miejsce – Igor Paduch

W kategorii szkoły średnie:

I miejsce – Magdalena Głębocka

II miejsce – Izabela Modzelewska