• Nagrodzeni na Wojewódzkim Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej w Suwałkach

• Uczniowie należący do Koła Miłośników Książki, które działa przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łomży wzięli udział w XXIX Wojewódzkim Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej i wszyscy wrócili z nagrodami.

Festiwal odbywa się z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Celem przeglądu jest krzewienie patriotyzmu, ale również odkrywanie talentów recytatorskich, muzycznych
            i literackich. Mimo przeszkód wyrządzonych przez pandemię wzięło w nim udział ponad 100 uczestników z wielu miast województwa. Ze względu na wysoki poziom występujących jury przyznało wiele miejsc równoległych.

Nagrodzeni uczniowie z I LO

Kategoria: RECYTACJA

I Miejsce – Amelia Andrychowska

III Miejsce – Szymon Głodkowski

IV Miejsce – Eryk Wojtkowski

Kategoria: PIOSENKA

IV Miejsce – Magdalena Głębocka

IV Miejsce – Weronika Łada

Opiekunem uczniów jest pani Dorota Przestrzelska

• Dzień Niepodległości w ILO

• W przeddzień Dnia Niepodległości Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów  na projekcję filmu  dokumentalnego „Niepodległość”, który pokazuje drogę do odzyskania niepodległości w 1918 roku, walkę o jej utrzymanie w pierwszych latach II Rzeczypospolitej oraz budowę nowej, niepodległej Polski.

• Sukces naszych szachistów

• 6 listopada w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących w Łomży odbyły się Mistrzostwa Miasta w Szachach. Drużyna naszej szkoły w składzie: Monika Marcińczyk, Maksymilian Kucharski, Igor Paduch i Igor Podstolski wywalczyła II miejsce i tym samym zakwalifikowała się do kolejnego etapu rozgrywek.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

• Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka

• Od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka.

Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.