• Nagrodzeni na Wojewódzkim Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej w Suwałkach

     • Uczniowie należący do Koła Miłośników Książki, które działa przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łomży wzięli udział w XXIX Wojewódzkim Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej i wszyscy wrócili z nagrodami.

      Festiwal odbywa się z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Celem przeglądu jest krzewienie patriotyzmu, ale również odkrywanie talentów recytatorskich, muzycznych
      i literackich. Mimo przeszkód wyrządzonych przez pandemię wzięło w nim udział ponad 100 uczestników z wielu miast województwa. Ze względu na wysoki poziom występujących jury przyznało wiele miejsc równoległych.

       

      Nagrodzeni uczniowie z I LO

       Kategoria: RECYTACJA

      I Miejsce – Amelia Andrychowska

      III Miejsce – Szymon Głodkowski

      IV Miejsce – Eryk Wojtkowski

       

      Kategoria: PIOSENKA

      IV Miejsce – Magdalena Głębocka

      IV Miejsce – Weronika Łada

      Opiekunem uczniów jest pani Dorota Przestrzelska

       

      https://www.suwalki24.pl/article/1,i-lo-w-suwalkach-29-wojewodzki-festiwal-piosenki-i-poezji-patriotycznej-zdjecia

       

     • Dzień Niepodległości w ILO

     • W przeddzień Dnia Niepodległości Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów  na projekcję filmu  dokumentalnego „Niepodległość”, który pokazuje drogę do odzyskania niepodległości w 1918 roku, walkę o jej utrzymanie w pierwszych latach II Rzeczypospolitej oraz budowę nowej, niepodległej Polski.

     • Sukces naszych szachistów

     • 6 listopada w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących w Łomży odbyły się Mistrzostwa Miasta w Szachach. Drużyna naszej szkoły w składzie: Monika Marcińczyk, Maksymilian Kucharski, Igor Paduch i Igor Podstolski wywalczyła II miejsce i tym samym zakwalifikowała się do kolejnego etapu rozgrywek.

      Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

     • Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka

     • Od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka.

      Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. 

      Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.