• Stypendyści Prezesa Rady Ministrów

• Gratulujemy Monice Marcińczyk i Kacprowi Borawskiemu uzyskania Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Monika, uczennica klasy 2BP, w roku szkolnym 2019/2020 uzyskała najwyższą średnią ocen tj. 5,47 w liceum 4-letnim oraz odnosiła sukcesy w szachach szybkich na zarówno w kraju jak i na arenie międzynarodowej.

Natomiast Kacper, uczeń klasy 3b, w ubiegłym roku szkolnym uzyskał najwyższą średnią ocen w szkole tj 5,9.

Obojgu serdecznie gratulujemy wyróżnienia!

• Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych miesięcznika PERSPEKTYWY 2021

• I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki uzyskało ponownie tytuł Złotej Szkoły w OGÓLNOPOLSKIM RANKINGU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH 2021 przeprowadzanym przez miesięcznik „Perspektywy”. Przy ocenie liceów pod uwagę brano trzy kryteria: sukcesy szkoły w olimpiadach (30%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%) , oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%).

Nasza szkoła niezmiennie jest najlepsza w Łomży oraz trzecia województwie podlaskim.

W rankingu ogólnopolskim zajmujemy w tym roku 140. miejsce, natomiast w RANKINGU MATURALNYM LICEÓW OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH 2021 zajęliśmy miejsce 158, a w RANKINGU OLIMPIJSKIM miejsce 51

• Wirtualna studniówka przez lata

• Kto z nas pomyślałby jeszcze w roku ubiegłym, że nasi maturzyści nie będą w tej chwili oczekiwali na uroczyste rozpoczęcie swojej studniówki? A jednak.

Przykre konsekwencje stanu epidemii w naszym kraju dotykają każdego z nas i mają również ogromny wpływ na funkcjonowanie szkoły – uczniowie klas pierwszych i drugich ze smutkiem myślą o szkołach zimowych, a uczniowie najstarszych klas, z pewnością, dzisiaj podobnie myślą o studniówce.

Zwykle sam bal studniówkowy jest ukoronowaniem długich przygotowań, ożywionych dyskusji o cateringu, elementach dekoracji, podziałem obowiązków, morderczych dwóch dni intensywnej pracy nad przeobrażeniem sali lekcyjnej w eleganckie wnętrze, etc., etc.

Drodzy maturzyści, to tak miało być. Pamiętamy o was w tym studniówkowym dniu. Może jako pierwsi zapoczątkujecie nową tradycję naszej szkoły, która będzie alternatywą dla tego wydarzenia?

• Sukces Ingi Wawrzynkowskiej

• Gratulujemy naszej utalentowanej uczennicy Indzie Wawrzynkowskiej z klasy 2CG zajęcia I miesca na XV Ogólnopolskim Forum Młodych Intrumentalistów.

• Wiktoria Ciochanowska 2-gą wicemiss Polski i Miss Polski widzów Polsatu

• Gratulujemy Wiktorii Ciochanowskiej, absolwentce naszego gimnazjum i liceum, zdobycia tytułu 2-giej Wicemiss Polski oraz tytułu Miss Polski widzów Polsatu!

Pięć lat temu Wiktoria zdobyła tytuł Miss Podlasia Nastolatek oraz tytuł 2-giej wicemiss Polski Nastolatek.  Aktualnie Wiktoria studiuje na kierunku lekarskim na Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

/zdjęcia pochodzą z https://www.facebook.com/MissPolskiNowaScena/

• Przygotowania do Olimpiady ze wsparciem absolwentki ILO

• Ferie feriami, a olimpiada nie poczeka. Tradycyjnie możemy liczyć na absolwentów. Dziękujemy pani prof. Renacie Mieńkowskiej - Norkiene za życzliwość i czas spędzony z naszymi olimpijczykami z Wiedzy o społeczeństwie.

• Awans do etapu Okręgowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

• Z ogromną przyjemnością informujemy, że do etapu Okręgowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Julia Frąckiewicz (2cg)

Magdalena Wawrzeńczuk (2cp)

Aleksandra Waniewska (2fp)

Dominik Jastrzębski (3e)

Kacper Łempicki (2eg)

Albert Dybowski (2eg)

Wiktor Pieńkowski (2eg)

Szymon Kiełczewski (2cg)

Maksymilian Kucharski (2ep)

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!