• Stypendyści Prezesa Rady Ministrów

     • Gratulujemy Monice Marcińczyk i Kacprowi Borawskiemu uzyskania Stypendium Prezesa Rady Ministrów.  

      Monika, uczennica klasy 2BP, w roku szkolnym 2019/2020 uzyskała najwyższą średnią ocen tj. 5,47 w liceum 4-letnim oraz odnosiła sukcesy w szachach szybkich na zarówno w kraju jak i na arenie międzynarodowej.

      Natomiast Kacper, uczeń klasy 3b, w ubiegłym roku szkolnym uzyskał najwyższą średnią ocen w szkole tj 5,9.

      Obojgu serdecznie gratulujemy wyróżnienia!

     • Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych miesięcznika PERSPEKTYWY 2021

     • I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki uzyskało ponownie tytuł Złotej Szkoły w OGÓLNOPOLSKIM RANKINGU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH 2021 przeprowadzanym przez miesięcznik „Perspektywy”. Przy ocenie liceów pod uwagę brano trzy kryteria: sukcesy szkoły w olimpiadach (30%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%) , oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%).

      Nasza szkoła niezmiennie jest najlepsza w Łomży oraz trzecia województwie podlaskim. 

      W rankingu ogólnopolskim zajmujemy w tym roku 140. miejsce, natomiast w RANKINGU MATURALNYM LICEÓW OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH 2021 zajęliśmy miejsce 158, a w RANKINGU OLIMPIJSKIM miejsce 51

       

       

     • Wirtualna studniówka przez lata

     • Kto z nas pomyślałby jeszcze w roku ubiegłym, że nasi maturzyści nie będą w tej chwili oczekiwali na uroczyste rozpoczęcie swojej studniówki? A jednak.

      Przykre konsekwencje stanu epidemii w naszym kraju dotykają każdego z nas i mają również ogromny wpływ na funkcjonowanie szkoły – uczniowie klas pierwszych i drugich ze smutkiem myślą o szkołach zimowych, a uczniowie najstarszych klas, z pewnością, dzisiaj podobnie myślą o studniówce.

      Zwykle sam bal studniówkowy jest ukoronowaniem długich przygotowań, ożywionych dyskusji o cateringu, elementach dekoracji, podziałem obowiązków, morderczych dwóch dni intensywnej pracy nad przeobrażeniem sali lekcyjnej w eleganckie wnętrze, etc., etc.

      Drodzy maturzyści, to tak miało być. Pamiętamy o was w tym studniówkowym dniu. Może jako pierwsi zapoczątkujecie nową tradycję naszej szkoły, która będzie alternatywą dla tego wydarzenia?

     • Sukces Ingi Wawrzynkowskiej

     • Gratulujemy naszej utalentowanej uczennicy Indzie Wawrzynkowskiej z klasy 2CG zajęcia I miesca na XV Ogólnopolskim Forum Młodych Intrumentalistów.

     • Wiktoria Ciochanowska 2-gą wicemiss Polski i Miss Polski widzów Polsatu

     • Gratulujemy Wiktorii Ciochanowskiej, absolwentce naszego gimnazjum i liceum, zdobycia tytułu 2-giej Wicemiss Polski oraz tytułu Miss Polski widzów Polsatu!

      Pięć lat temu Wiktoria zdobyła tytuł Miss Podlasia Nastolatek oraz tytuł 2-giej wicemiss Polski Nastolatek.  Aktualnie Wiktoria studiuje na kierunku lekarskim na Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

      /zdjęcia pochodzą z https://www.facebook.com/MissPolskiNowaScena/

       

       

       

     • Przygotowania do Olimpiady ze wsparciem absolwentki ILO

     • Ferie feriami, a olimpiada nie poczeka. Tradycyjnie możemy liczyć na absolwentów. Dziękujemy pani prof. Renacie Mieńkowskiej - Norkiene za życzliwość i czas spędzony z naszymi olimpijczykami z Wiedzy o społeczeństwie.

     • Awans do etapu Okręgowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

     • Z ogromną przyjemnością informujemy, że do etapu Okręgowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zakwalifikowali się następujący uczniowie:

      Julia Frąckiewicz (2cg)

      Magdalena Wawrzeńczuk (2cp)

      Aleksandra Waniewska (2fp)

      Dominik Jastrzębski (3e)

      Kacper Łempicki (2eg)

      Albert Dybowski (2eg)

      Wiktor Pieńkowski (2eg)

      Szymon Kiełczewski (2cg)

      Maksymilian Kucharski (2ep)

       

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!